reklama

Xiaomi a selfie kamera pod displejem – zveřejněny bližší informace aktualizace

Xiaomi a selfie kamera pod displejem – zveřejněny bližší informace [aktualizace]
2019-06-06T07:50:48+02:00
• 6. 6. 2019
1

Aktualizováno 6. 6.

Společnost Xiaomi již nyní zveřejnilo oficiální video na svém Youtube kanálu, ale do této chvíle nikdo nevěděl, jak tato technologie vlastně funguje, nebo jestli se nejedná o nějaký trik s umístěním kamery. Nyní jsou již známé bližší informace a konečně víme, jak novinka přibližně funguje.

Wang Xiang, senior vice prezident u společnosti Xiaomi, zveřejnil na svých sociálních sítích první bližší informace kolem nové technologie. Můžeme konstatovat, že si společnost skutečně pohrává s technologií průhledného displeje.

Konkrétně nad kamerou umístěnou pod displejem se nachází speciální zobrazovací panel, který disponuje transparentními anodami a katodami. Vrstva emitující světlo (displej) je více méně stejná, ale zbytek je průhledný. Díky tomu dopadá světlo na speciální kameru.

Nešlo použít běžný modul, zejména s ohledem na optiku. Proto se využívá i samotné sklo jako další součást optiky, aby došlo k redukci velikosti. Kromě toho sklo jako takové má velmi nízkou odrazivost a navíc má vysokou propustnost světla.

U prototypu smartphonu byl použit 20MPx senzor a jak si můžete všimnout, nejedná se o dokonalou technologii, jelikož kamera jako taková je mírně vidět. Rozhodně se jedná ale pokrok a společnost zapracuje na novince. Bohužel jsme se zatím nedozvěděli, na kdy je plánované představení prvního komerčního zařízení s touto technologií.

Původní článek 3. 6.

Dnes jste si u nás již mohli přečíst o společnosti Oppo, která ukázala na krátkém videu technologii selfie kamery v displeji. Nejde zde o nějaký výřez, foťák je ukryt pod OLED panelem a je schopen přes tuto bariéru pořizovat záznam. Jak to vypadá, Oppo nebude jedinou společností, která přivede tuto novinku na trh. Další firma se totiž pochlubila, tentokrát jde o Xiaomi.

Oppo ukázalo mobil s kamerou v displeji

Xiaomi a foťák pod displejem

I čínská společnost Xiaomi vydala na svých sociálních sítích krátké video demonstrující tuto technologickou novinku. Tentokrát přímo ukazuje porovnání mobilu s výřezem a smartphonu bez jakéhokoliv narušení zobrazovacího panelu. Jak je vidět na videu níže, skutečně budeme těžce hledat umístění přední kamery.

Bohužel jsme se nedozvěděli více informací. Vzhledem k tomu, že se dvě společnosti pochlubily s prakticky stejnou technologií, můžeme se domnívat, že dodavatelem je jiná firma, která povolila zveřejnit krátké ukázky.

Zřejmě si budeme muset počkat na oficiální představení, abychom se dozvěděli technologické zázemí nové technologie. Kdy se tak stane, zatím nevíme.

Zdroje: androidcentral.com, ausdroid.net, theverge.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Michal Toman

15. 11. 2019, 10:57

Taky se vám zdá že lidé nemyslí a jen opičkují co už viděli? Kde je inovace? Ano kamera pod displayem je super, ale neměla by být jen čistě „náhodou“ uprostřed displaye? A ne někde u horního okraje!

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat