reklama

Co tak chytré hodinky s rozložitelným displejem

Co tak chytré hodinky s rozložitelným displejem
2019-07-22T19:30:08+01:00
• 22. 7. 2019

Není to tak dávno, co se podařilo zachytit patent společnosti IBM odhalující konstrukci chytrých hodinek s rozložitelným displejem. V tomto případě se jednalo o dosti komplikovanou technologii, které bychom se mohli dočkat za mnoho let. Navíc IBM ani v tomto segmentu nepůsobí. LetsGoDigital se ale podařilo objevit další patent na podobné zařízení, ale tentokrát od společnosti Oppo.

Chytré hodinky s rozložitelným displejem

Oppo v roce 2018 získalo patent u WIPO (World Intellectual Property Office) na chytré hodinky s rozložitelným displejem. I zde by se mělo jednat o takový panel, který je složen do podoby malého displeje, přičemž má celkem dvě ohebné části.

Patent popisuje i systém aretování displeje ve složeném stavu, takže by zde nebyl nějaký automatický systém. Jednoduše by uživatel odklopil pojistku a rozložil displej do velikosti běžného smartphonu. Dle dostupných informací by narostla zobrazovací plocha na 200 % původního displeje.

Samozřejmě se jedná zatím jen o patent a více méně myšlenku, jak by takové hodinky mohly vypadat. Oppo ale nepatří mezi malé hráče na trhu a čas od času experimentuje s technologiemi. Je tak možné, že se jednou dočkáme jen prototypu.

Zdroj: nl.letsgodigital.org

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim