reklama

Mediatek představil Helio P65, nový procesor pro střední třídu

Mediatek představil Helio P65, nový procesor pro střední třídu
2019-06-25T18:00:15+02:00
• 25. 6. 2019

V minulém roce společnost Mediatek představila procesor Helio P60. I přes vyšší číslo v názvu, jedná se o SoC pro střední třídu smartphonů. Po více než jednom roce zde máme nástupce, který by se měl již brzy objevit v prvním smartphonech, jelikož společnost již započala masovou výrobu.

Mediatek Helio P65

Oproti svému předchůdci společnost provedla několik změn, které přinesou samozřejmě vyšší výkon, a to i z pohledu umělé inteligence. V základu došlo na výměnu jader. Původní Cortex A73 mají náhradu v podobě Cortex A75. To samé se provedlo u clusteru zajišťující základní operace. Zde nově najdeme Cortex A55. Všechna jádra dosahují maximálně 2 GHz.

V případě podpory operačních pamětí nedošlo k velkým změnám, ale u úložiště byla přidána podpora UFS 2.1, což může naznačovat, že nový procesor zamíří i do vyšší střední třídy. V oblasti foťáků jsme se dočkali také vylepšení, bude možné použít až 48MPx snímač, nebo dva 16MPx. V případě natáčení videí bude možné rozlišení 2K, ale pro 60 snímků za sekundu je maximum Full HD.

Helio P65

V oblasti videí je nově k dispozici HEVC pro úspornější videa. V případě displejů je k dispozici rozlišení 2520 x 1080 pixelů díky grafickému čipu Mali-G52 2EEMC2. Poslední významná změna se udála u bezdrátových technologií, kde výrobci budou moci použít Bluetooth 5.0 nebo poziční systém Galileo.

Zdroj: androidauthority.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim