reklama

Mediatek oznámil detaily Helio P60

Mediatek oznámil detaily Helio P60
2018-03-05T13:47:33+01:00
• 5. 3. 2018
1

Tchaj-wanská společnost Mediatek na letošním MWC odhalila detaily o novém čipu Helio P60. Novinka se má stát důležitou komponentou pro telefony střední třídy. Prvních telefonů s procesorem Helio P60 bychom se mohli dočkat již ve druhém kvartálu letošního roku.

Helio P60 je 8jádrovým procesorem, který je založený na 12nm FinFET technologii a skládá se ze 4 ARM Cortex-A53 a 4 Cortex-A73 jader. Všechna jádra disponují taktem 2GHz. Samozřejmě nechybí využití architektury big.LITTLE, kde náročné úlohy obstarají jádra Cortex-A73 a o méně náročné úlohy se pak starají úspornější jádra Cortex-A53. Tím je tak zajištěna lepší výdrž přístroje na jedno nabití.

Vylepšení doznal u Helio P60 rovněž grafický čip. Využit je Mali-G72 MP3 o taktu 800 MHz. Společnost tvrdí, že kombinace CPU a GPU může vyústit až v 70% zvýšení výkonu oproti předchozí generaci. Kromě toho procesor podporuje duální fotoaparát v kombinaci až 20MPx a 16 MPx. Druhou možností pro výrobce je využití jedné čočky fotoaparátu s až 32MPx.

Mediatek rovněž slibuje, že jeden 16MPx objektiv může nahrávat videa až o 90 snímcích za sekundu. Tím bychom se mohli dočkat 4K videí s vysokou obnovovací frekvencí i u telefonů za velmi příznivou cenou. Zároveň Mediatek uvádí, že by procesor mohl být až o 18% úspornější oproti předchůdci.

Čipu nechybí ani rozšířené možnosti pro zpracování umělé inteligence. Díky tomu je procesor vybavený technologiemi například pro rozpoznávání objektů. Využité technologie podporují Android Neural Network od Googlu a podporuje frameworky, jako je TensorFlow, TF Lite, Caffe nebo Caffe 2.

Jak jsme uvedli v úvodu článku, první přístroje s Helio P60 by mohly být k dostání již ve druhém kvartálu letošního roku. Mediatek ukazuje, že právě zařízení střední třídy jsou tím, kde se chce primárně uchytit.

Zdroj: neowin.net

reklama
reklama

Jiří Smrž

Fanoušek operačního systému Android, ale se zkušenostmi i s iOS a Windows Phone. Ve volném čase se rád věnuje sportům a sledování filmů nebo seriálů.

Komentáře

Janek Fanek

6. 3. 2018, 7:08

Pokud jde o kvalitu videa u smartfonu, lze po zkušenostech s 4k u top modelů říci, že zatím nedosahuje dobrých výsledků použitelných pro kvalitní publikaci. Na domácí videa to stačí.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim