reklama

Když jedna díra v displeji nestačí, co tak dvě?

Když jedna díra v displeji nestačí, co tak dvě?
2019-06-07T09:45:55+02:00
• 7. 6. 2019
2

Výrobci si stále pohrávají s nejrůznějšími formami umístění předních foťáků. V poslední době je hodně populární používat nejrůznější vysouvací mechanismy, příkladem může poslední taková novinka Asus ZenFone 6. V tomto týdnu jsme se ale dočkali ukázky prvních prototypů mobilní telefonů, kde je přední kamera umístěna přímo pod displejem. Nyní si ale ZTE nechává patentovat design smartphonu s dírami.

ZTE a díry v displeji

Na současném trhu najdeme již několik zařízení s dírou v displeji, kde je umístěna přední kamerka. Ačkoliv se jedná o designový prvek, nenáleží jen top modelům. Tento trend se poměrně rychle dostal do střední třídy, a dokonce asi zamíří do nižší střední třídy. Jedná se vlastně o alternativu k výřezu. ZTE si pohrává s touto myšlenkou a rovnou si nechává patentovat trochu odlišné zařízení.

Jak je vidět, ZTE zvažuje použití dvou děr centrovaných na displeji v horní části. S největší pravděpodobností by obě mohly obsahovat foťáky. Asi je jasné, že displej mezi senzory nenabídne příliš mnoho užitku, ale může napomoci v menší nápaditosti umístění foťáků.

Zařízení jako takové samozřejmě ještě nemá svůj název, ale vzhledem k použití duálních foťáků na zadní straně a trochu větší brady pod displejem, zřejmě se nebude jednat o revoluční novinku. Spíše takovou iteraci technologie, která snad co nevidět zanikne s nástupem novinek spojených s umisťováním foťáků pod displej nebo vysouvacích mechanismů.

Ostatně se nyní spíše těšíme, jestli si ZTE troufne na výrobu zcela netradičních zařízení, o kterých jsme se dozvěděli v březnu tohoto roku.

Zdroj: gizmochina.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Michael ŠOUREK

7. 6. 2019, 11:45
Android aplikace

ZTE bude mít možná i jiné díry…

Martin Jeřábek

7. 6. 2019, 11:06

Tak Samsung má 3 🤣 u 5G verze a i když jsou u sebe tak jsou

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim