reklama

ZTE si hraje se vzhledem mobilů, nabízí se odvážný design

ZTE si hraje se vzhledem mobilů, nabízí se odvážný design
2019-03-18T07:51:09+02:00
• 18. 3. 2019
2

ZTE si nedávno prošlo poměrně těžkými časy, ale to firmu nijak nezabrzdilo a pracuje na nejrůznějších designech budoucích smartphonů. Například jsme se v minulosti dočkali konceptu mobilu se dvěma výřezy. Mimo jiné firma pracuje i na ohebném smartphonu. Nyní se ukazuje, že ve svých laboratořích a designových centrech na dalších konceptech.

Odvážné ZTE

Informace pocházejí od italského webu Notebook Italia, který získal informace a také rendery chystaných novinek. Prvním modelem je Axon S. Ten nabízí pouze jinou formu výsuvného mechanismu. Na současném trhu najdeme několik mobilů, které mají výsuvný mechanismus, ale ve všech případech o stažení displeje. V případě ZTE si designéři pohrávají s vysunutím do boku, což je celkem zajímavá alternativa.

V mechanismu je ukryt blesk a tři foťáky. Hlavní senzor má disponovat 48 MPx, sekundární nabídne 19 MPx a k dispozici by měl být pětinásobný optický zoom. Novinka by měla disponovat 5G konektivitou. Hlavní výhodou této konstrukce je možnost kompletního využití přední strany pro samotný displej.

Druhý koncept nese označení ZTE Axon V, který by měl disponovat 6,8palcovým displejem s OLED technologií a poměrem stran 21:9. I zde jsme se dočkali kompletního využití pro displej, ale samotné přední foťáky jsou umístěny doslova stranou. Tak trochu se novinka vrací v čase zpět, kdy mobily pomalinku přicházely o antény a některé disponovaly „ploutví“.

Zde je otázka, jestli by zákazníci měli zájem o zařízení, které má jednu stranu asymetrickou. Vzhledem k tomu, že mobil bude vyšší, tak by tento výrůstek nemusel vadit při běžném držení zařízení.

Jak již bylo řečeno, jedná se o koncepty. ZTE se může při nějaké příležitosti pochlubit novinkami nabízející tento design, ale není jasné, jestli se někdy dostanou do prodeje. Rozhodně se jedná o odvážný přístup, což je jen dobře. Inovace v jakékoliv směru mohou přinést jiné pojetí mobilů a nabídnout něco jiného než nudná zařízení.

Zdroj: phonearena.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Martin Jeřábek

18. 3. 2019, 14:01

Tohohle bych se nebál a rád bych i koupil něco jako je Axon S nebo V.

Karel Mička

18. 3. 2019, 10:16

Oceňuji výrobce za to se se snaží odlišit a experimentuje

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat