reklama

Facebook ukončuje spolupráci s Huawei, někteří budou rádi

Facebook ukončuje spolupráci s Huawei, někteří budou rádi
2019-06-07T11:29:53+02:00
• 7. 6. 2019
9

Situace kolem společnosti Huawei je poměrně komplikovaná. Kvůli americkému zákazu je nejasné, jestli Huawei dostane někdy přístup k Androidu a jiným službám a produktům amerických společností. V tuto chvíli má Huawei dočasnou licenci, díky které může ještě spolupracovat s americkými firmami. Té ale vyprší platnost 16. srpna a není jasné, co bude po tomto termínu. Již mnoho společností omezilo nebo ukončilo spolupráci s Huawei a nyní se přidává i Facebook.

Huawei (ne)utlumuje výrobu, Čína se chystá na protiúder

Huawei bez Facebooku

Facebook došel k rozhodnutí, že současná spolupráce s Huawei musí být ukončena nebo minimálně omezena. Výsledkem tohoto rozhodnutí je, že na smartphonech společnosti Huawei (i Honor) se už nebude vyskytovat předinstalovaná aplikace Facebook, ani jakýkoliv jiný produkt této společnosti.

Facebook dodává, že uživatelům nebude bráněno, aby si majitelé nových mobilů mohli nainstalovat aplikaci této sociální sítě. Tento krok ale uvítají někteří zájemci o Huawei mobily, kteří se snaží odstranit aplikaci Facebook nebo ji minimálně zakázat. Do jisté míry se jedná o pozitivní rozhodnutí, jelikož ubude bloatware, byť tedy v podobě jedné aplikace.

Když se nad tím ale zamyslíte, Huawei je „trestán“ v podstatě za to, že by mohly být jeho produkty zneužity pro sledování lidí čínskou vládou. Na druhou stranu Facebook má hodně problémů s únikem dat, a také sběrem, což mu bylo prokázáno. Navíc se vede stále nějaké vyšetřování, což zpravidla má nějaké důsledky.

Zdroje: reuters.com, theverge.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Lubos Stransky

7. 6. 2019, 14:41

Na své Xperii mám tento shit samozřejmě zakázaný, byl bych raději, kdyby byla možnost úplné odinstalace.

Michael ŠOUREK

7. 6. 2019, 11:46
Android aplikace

Já to u své Xperie chci taky, já to chci taky…!

Ota Navrátil

VIP 7. 6. 2019, 11:53
Android aplikace

Taky bych bral možnost odstranění předinstalovaných věcí. Xperia ale má těchto aplikací nejméně mezi výrobci (nepočítám čisté verze). A navíc Xperia je Sony, Sony je Japonsko a Japonsko je spojenec a obchodní partner USA.

na rozdíl od huawei má Sony aplikace povedené a přehledné, bloatwaru u Xperií je minimálně (fb, duo, a pár dalších jako Whats new a xperia lounge). K tomu jdou jednoduše zakázat.

Michael ŠOUREK

7. 6. 2019, 19:00
Android aplikace

Zakázat neznamená odinstalovat. Furt to okupuje místo v úložišti.

I kdyby šly tyto aplikace odinstalovat, úložiště zůstane stejné, jelikož je to systémová část. A kromě toho dnes jsou úložiště velká a zcela postačující, ja mam v telefonu celkem asi 430 appek a mám z 64 gb volných asi 35gb

Michael ŠOUREK

7. 6. 2019, 20:21

Za předpokladu, že to myslíte jako systém od firmy SONY.

ne jakýkoliv systém běžící na androidu

Michael ŠOUREK

10. 6. 2019, 9:08
Android aplikace

Pak vám nerozumím.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim