reklama

Instagram chystá spoustu drobných vylepšení

Instagram chystá spoustu drobných vylepšení
2019-05-21T09:30:09+02:00
• 21. 5. 2019

Zdroj: Instagram

Instagram již nějakou dobu nepatří mezi ty jednodušší služby nabízející jednu dominantní funkci. Tím samozřejmě myslíme sdílení fotografií. Například se nyní chystá propojení komunikačních možností se službami WhastApp a Messenger. Nyní se ale díky Jane Manchun Wong (@wongmjane) dozvídáme o novinkách, které jsou minimálně v přípravě.

Drobné i větší úpravy

Jane se podařilo objevit, že jedna z těch drobnějších funkcí nabídne například možnost pozvat své přátele z komunikační platformy Messenger. Zřejmě se využije trochu rychlejší možnosti, kdy jen označíte lidi a pozvete je na svůj vlastní Instagram účet.

Další drobná změna se chystá pro Stories, respektive pro menu k příběhům. Do této chvíle máte možnost sdílet konkrétní svůj příběh jen mezi své příspěvky, ale zřejmě brzy budete moci vytvořit odkaz, respektive jej zkopírovat nebo rovnou sdílet do dalších aplikací. Je otázkou, jestli podobná možnost bude i u Příběhů uživatelů.

Co se týče příběhů, měli bychom se dočkat přepracovaného prostředí foťáku. Kromě toho by měl být intuitivnější výběr nejrůznějších AR prvků pro fotografie. Jak je vidět, kruhové uspořádání sice není velká změna, ale pro výběr palcem bude jednodušší než vodorovné posouvání.

U Příběhů bychom se měli dočkat i nové možnosti na prozkoumávání jednotlivých efektů. K dispozici by mělo být tlačítko, skrze které se dostane na novou kartu, kde budou ukázky jednotlivých AR filtrů. To by mělo napomoci s výběrem vhodného upravení fotografie nebo videa.

U lepší nabídky ještě zůstaneme, ale tentokrát se týká samotné karty Explorer ne procházení toho nejzajímavějšího z Instagramu. Zde bychom se měli dočkat jednoduchého filtrování pomocí tlačítek. Pokročilejší třídění obsahu nebude k dispozici.

Poslední chystanou novinkou má být funkce na automatické vyplňování v Androidu. Pokud budete mít u svého profilu, nebo respektive v aplikaci vyplněné kontaktní informace, zřejmě budete moci nechat Instagram automaticky vyplňovat nejrůznější formuláře.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim