reklama

Google Kalendář získává tmavý režim aktualizováno, apk

Google Kalendář získává tmavý režim [aktualizováno, apk]
2019-05-21T07:30:49+02:00
• 21. 5. 2019
5

Aktualizováno 21. 5.

Původně jsme si mysleli, že si musíme jen počkat, až Google vzdáleně aktivuje tmavý režim u své aplikace Google Kalendář. Nakonec tomu tak není a stačí si vyčkat na aktualizaci aplikace, která se nyní začíná rozšiřovat. Pokud ale nechcete otálet, můžete si nainstalovat instalační APK balíček. V rámci nastavení, v sekci obecné najdete novou položku Motiv. Zde si můžete vybrat mezi světlým nebo tmavím režimem, přičemž se nabízí automatické nastavení závislé na aktivaci spořiče baterie.

Původní článek 20. 5.

Google usilovně pracuje na přípravě Androidu 10, mezi jehož hlavní novinky bude patřit kompletní podpora tmavého režimu. Samozřejmě myslí i na to, aby ostatní aplikace, které nabízí, podporovaly tento režim. Poslední aplikace, jež přinesla tzv. „dark mode“ byla Google Keep a nyní jsme se dočkali další v podobě Google Kalendáře.

Google Kalendář v tmavém

Změna vzhledu u aplikace Google Kalendář je poměrně přímá. V podstatě lze přepnout z původního bílého prostředí do odstínů šedi, přičemž text v barevných boxech je černý. Sice se nenabízí absolutně černá barva pro celou aplikaci, ale rozhodně se jedná o posun k lepšímu, zejména pokud se budete dívat na aplikaci v noci, nebudete oslepeni bílým prostředím.

Tmavý režim je dostupná u verze z 16. května, ale s největší pravděpodobností je řízeno aktivování skrze servery Googlu. Je tak možné, že ještě nemusíte mít k dispozici nový vzhled. Ověřit si to můžete skrze nastavení, kde zvolíte položku obecné. Zde byste měli najít novou možnost nazvanou vzhled.

Pokud používáte Android Q/10, tak se aplikace řídí globálním nastavením celého systému Android, ale zřejmě bude možné vynucení tmavého režimu. Web 9to5Google hlásí, že tmavý režim je určený pro smartphony obsahující minimálně Android 7.0 Nougat. Pokud tedy máte starší verzi, zřejmě se jen tak brzy nedočkáte.

logo-app Kalendář Google Google Inc. Zdarma ANDROID

Zdroje: 9to5google.com, androidpolice.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Tadeáš Pospíšil (Britanian man)

21. 5. 2019, 19:42
Android aplikace

Zatím není dostupná ani aktualizace :(

Erik Bezeréti

VIP 21. 5. 2019, 13:45

V tmavém režimu vypadá kalendář vážně pěkně.

Michal Veverka

21. 5. 2019, 9:28
Android aplikace

To je super, že Google konečně pochopil, že tmavé schéma má svoje opodstatnění. Teď byste na tmavém režimu mohli zapracovat i Vy, Dotekománie ;-) Použití tmavých odstínů barev v tmavém módu je špatně ;-)

Přemysl Vaculík

VIP 21. 5. 2019, 9:52

V tuto chvíli již připravujeme zcela novou aplikaci pro Android.

Erik Bezeréti

VIP 21. 5. 2019, 13:44

To je super :-)

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim