reklama

HTC se stahuje z čínského trhu

HTC se stahuje z čínského trhu
2019-05-12T08:30:11+01:00
• 11. 5. 2019
3

Letos jsme se dočkali již mnoha smartphonů od nejrůznějších společností, ale HTC zatím vyčkává. Posledním mobilem je HTC Desire 12s z minulého roku. V tuto chvíli se údajně chystá Exodus 2. Z poslední doby to vypadá, že se společnost soustřeďuje více na VR a také na nejrůznější příslušenství. Příkladem může být HTC 5G Hub. Budoucnost je pro společnost nejasná, aspoň z pohledu mobilní telefonů a nyní se ukazuje, že se HTC začne stahovat z některých trhů.

HTC a Čína

Čínský trh je pro společnosti dosti významný, hlavně z pohledu množství zákazníků. V tomto týdnu ale HTC oznámilo na svém čínském účtu na sociální síti WeiBo, že došlo k přehodnocení strategie na čínském trhu. Výsledkem tohoto rozhodnutí je ukončení prodeje zařízení skrze tamější obchody JD.com a Tmall, které patří ke špičce.

HTC dodalo, že bude prodávat své mobilní telefony jen skrze své vlastní stránky, přičemž zůstává podpora pro tamější zákazníky. Vše se dá popsat jako utlumení aktivit na jednom z největších trhů. Klidně se může jednat o jeden z prvních kroků k úplnému odchodu.

Samozřejmě se nabízí také možnost, že se jedná o novou strategii, kdy se HTC zbaví všech kanálů, které nejsou výdělečné. Případně se společnost soustředí jen na prodej skrze vlastní stránky, jako to má například OnePlus. Pokud se tato strategie vyplatí hlavně po stránce nákladů, mohli bychom se dočkat i nižších cenu u budoucích modelů. Rozhodně HTC musí něco udělat, jinak na trhu s mobilními telefony nevydrží.

Zdroj: gsmarena.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Marin Abrmančef

11. 5. 2019, 23:39

ten článek skoro vypadá jako výstup z google translatoru. to si to fakt po sobě nemůžete přečíst?

JiriJandl

11. 5. 2019, 22:30

Vůbec nechápu, jak se takhle úspěšná firma, mohla „dostat do sraček“.
HTC byla svého času na Androidu vzorem, jak má vypadat prostředí, protože jen launcherem to nazvat nelze. Na Androidu, který v té době toho fakt moc neuměl, postavili funkční nástavbu včetně widgetů, a navíc tak líbivou, že i jablíčka se musela červenat…

To je strašně jednoduché. Konkurenci stačilo přetáhnout 3-5 nejschopnějších konstruktérů (programátorů) a rázem se z lídra trhu stal neprůbojný pěšák.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim