reklama

HTC 5G Hub nabízí 5palcový displej, rychlou Wi-Fi a podporu 5G MWC

HTC 5G Hub nabízí 5palcový displej, rychlou Wi-Fi a podporu 5G [MWC]
2019-02-25T14:29:41+01:00
• 25. 2. 2019

Společnost HTC představila svůj nový hub pod názvem HTC 5G Hub. Jedná se o vůbec první mobilní chytrý rozbočovač s podporou 5G na světě. K představení samozřejmě došlo na aktuálně probíhající konferenci MWC v Barceloně. 

Během konference HTC prohlásilo, že se jedná o skvěle navržený hub, jenž lze snadno použít jak v domácím, tak kancelářském prostředí. Navíc disponuje plynulým hraním 4K videa, hraním s nízkou latencí a funkcí mobilního hotspotu. A právě poslední zmíněný hotspot podporuje až 20 uživatelů najednou.

HTC 5G Hub podrobněji: co umí a k čemu slouží?

HTC 5G Hub umožňuje uživatelům používat 5G sítě na více zařízeních najednou. Novinka je vybavena 5palcovým dotykovým displejem s rozlišením HD. Ta umožní nejen jednoduchou správu zařízení, ale i sledování videí a hraní her. Ve společnosti televizoru se pak 5G Hub může stát výkonným domácím centrem zábavy s podporou her až do rozlišení 4K při 60 snímcích za vteřinu. Výrobce počítá i s využitím v oblasti virtuální reality. HTC 5G Hub totiž bude v budoucnosti sloužit také jako brána pro bezdrátové streamování virtuální reality do headsetu HTC Vive Focus.

Nový přírůstek může dokonce nahradit klasický směrovač Wi-Fi, čímž dojde k odstranění dalších zbytečných kabelů. HTC 5G Hub disponuje mobilním procesorem Snapdragon 855, modemem Snapdragon X50 5G a anténními moduly s integrovaným vysílačem RF. Vše je pak postaveno na nejnovějším operačním systému Android 9 Pie. 

Zařízení je kromě toho vybaveno také chipsetem Qualcomm 60 GHz Wi-Fi, který je založen na standardním 802.11ad. Jeho přítomnost je jednoduchá – dokáže nabídnout vícegigabitové rychlosti. K dispozici pak je baterie s kapacitou 7 660 mAh. HTC 5G Hub bude dostupný v nabídkách mnoha světových operátorů včetně společností Sprint a Telstra. Připojili se již i evropští operátoři Three UK, Deutsche Telekom, švýcarský Sunrise i Elisa operující ve Finsku.

„Jsme pyšní, že můžeme na trh uvést první chytrý 5G hub. 5G zcela změní svět virtuální i rozšířené reality a HTC 5GHub nám umožní využít ho co nejdříve. Obrovská šířka pásma, kterou zařízením zprostředkuje, nás přiblíží vizi Vive Reality – pohlcujícího světa bez hranic, ve kterém budou nejpodstatnější lidské prožitky.“řekla generální ředitelka HTC Cher Wang.

Zdroj: fonearena.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Passionate Senior Editor at Dotekomanie.cz, where tech meets storytelling. Seasoned Sales Director, weaving technology into every success story, and relishing every moment of it!

Komentáře

Reklama

galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat