reklama

HTC 5G Hub nabízí 5palcový displej, rychlou Wi-Fi a podporu 5G MWC

HTC 5G Hub nabízí 5palcový displej, rychlou Wi-Fi a podporu 5G [MWC]
2019-02-25T14:29:41+01:00
• 25. 2. 2019

Společnost HTC představila svůj nový hub pod názvem HTC 5G Hub. Jedná se o vůbec první mobilní chytrý rozbočovač s podporou 5G na světě. K představení samozřejmě došlo na aktuálně probíhající konferenci MWC v Barceloně. 

Během konference HTC prohlásilo, že se jedná o skvěle navržený hub, jenž lze snadno použít jak v domácím, tak kancelářském prostředí. Navíc disponuje plynulým hraním 4K videa, hraním s nízkou latencí a funkcí mobilního hotspotu. A právě poslední zmíněný hotspot podporuje až 20 uživatelů najednou.

HTC 5G Hub podrobněji: co umí a k čemu slouží?

HTC 5G Hub umožňuje uživatelům používat 5G sítě na více zařízeních najednou. Novinka je vybavena 5palcovým dotykovým displejem s rozlišením HD. Ta umožní nejen jednoduchou správu zařízení, ale i sledování videí a hraní her. Ve společnosti televizoru se pak 5G Hub může stát výkonným domácím centrem zábavy s podporou her až do rozlišení 4K při 60 snímcích za vteřinu. Výrobce počítá i s využitím v oblasti virtuální reality. HTC 5G Hub totiž bude v budoucnosti sloužit také jako brána pro bezdrátové streamování virtuální reality do headsetu HTC Vive Focus.

Nový přírůstek může dokonce nahradit klasický směrovač Wi-Fi, čímž dojde k odstranění dalších zbytečných kabelů. HTC 5G Hub disponuje mobilním procesorem Snapdragon 855, modemem Snapdragon X50 5G a anténními moduly s integrovaným vysílačem RF. Vše je pak postaveno na nejnovějším operačním systému Android 9 Pie. 

Zařízení je kromě toho vybaveno také chipsetem Qualcomm 60 GHz Wi-Fi, který je založen na standardním 802.11ad. Jeho přítomnost je jednoduchá – dokáže nabídnout vícegigabitové rychlosti. K dispozici pak je baterie s kapacitou 7 660 mAh. HTC 5G Hub bude dostupný v nabídkách mnoha světových operátorů včetně společností Sprint a Telstra. Připojili se již i evropští operátoři Three UK, Deutsche Telekom, švýcarský Sunrise i Elisa operující ve Finsku.

„Jsme pyšní, že můžeme na trh uvést první chytrý 5G hub. 5G zcela změní svět virtuální i rozšířené reality a HTC 5GHub nám umožní využít ho co nejdříve. Obrovská šířka pásma, kterou zařízením zprostředkuje, nás přiblíží vizi Vive Reality – pohlcujícího světa bez hranic, ve kterém budou nejpodstatnější lidské prožitky.“řekla generální ředitelka HTC Cher Wang.

Zdroj: fonearena.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim