reklama

Cortana brzy splní sen každého nadšence Knight Rideru

Cortana brzy splní sen každého nadšence Knight Rideru
2019-05-11T16:39:05+02:00
• 11. 5. 2019

Virtuální asistenti, jako je například Cortana od americké společnosti Microsoft, Alexa od Amazonu či Google Assistant, se konečně tváří jako skuteční asistenti. Vůbec poprvé totiž asistent umožnil hlasově ovládat počítač. K tomu samozřejmě patří různé úkolování a podobně- Na druhou stranu si s asistentem stejně moc „nepokecáte“. To by se však mělo do budoucna změnit.

Cortana bude jako člověk, který je vaším služebníkem

Redmondská společnost, tedy Microsoft, na své vývojářské konferenci Build ukázala, jak by se její asistentka Cortana mohla v blízké budoucnosti chovat. Společnost prý využívá technologii zvanou Semantic Machines. 

Microsoft dle konference chce, aby vám Cortana porozuměla, jako kdyby se jednalo o člověka. Díky tomu by byla sama schopna pokračovat v konverzaci. Společnost dokonce demonstrovala odpovědi Cortany, které se tvářili velice realisticky. Naopak uživatel pak nemusel zadávat strojové dotazy typu „jak se máš?“, ale například „jak je?“. 

Celá demo interakce v podstatě zněla jako telefonní rozhovor mezi dvěma lidmi. Jedná se o něco, o čem jsme doposud jen snili. Každý přeci chceme mít svého Kitta ze seriálu Knight Rider. Microsoft se ale musí připravit na skutečně tvrdou práci, pokud chce Cortanu dostat na takovou úroveň.

Zdroj: engadget.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim