reklama

Google Disk a Google Fotky – blíží se konec synchronizace

Google Disk a Google Fotky – blíží se konec synchronizace
2019-05-16T09:35:34+02:00
• 16. 5. 2019
2

Historie společnosti Google ohledně cloudových služeb pro ukládání fotografií sice není tak bouřlivá jako v případě komunikačních služeb, ale i tak se firma nějakou dobu tápala. Mnozí ještě vzpomínají na službu Picasa, po které přišla sociální síť Google+, kde byla nová služba Google Fotky. Ta se nakonec osamostatnila. Nějakou dobu bylo k dispozici nativní propojení Google Fotek a Google Disku, ale takřka před dvěma lety začal proces rozdělování. Nyní se zřejmě plánuje kompletní rozdělení.

Google Disk a Google Fotky

V tuto chvíli společnost Google nevydala oficiální stanovisko, ale díky pátrání ve zdrojových kódech aplikace Google Disk se podařilo objevit několik textových řetězců. Ty konkrétně obsahují informaci, že počínaje červencem dojde k ukončení synchronizace Google Fotek do služby Google Disk.

Další část textu přímo uvádí, že všechny fotografie jsou uloženy a dostupné právě ve službě Google Fotky. Vzhledem k tomu, že informace se zakládá jen na několika větách nalezených přímo ve zdrojovém kódu aplikace Google Disk, nelze odhadnout, co vše bude zasaženo, případně jaké budou další kroky.

Otázkou je, jestli dojde jen k ukončení synchronizace, nebo samotná složka Google Fotky ve službě Google Disk zmizí. Pravděpodobně zůstane, jen v ní již nenaleznete nové fotografie. Také se přesně neví, jestli zde bude nějaká možnost, jak snímky synchronizovat přímo do počítače. Zřejmě nebudeme muset dlouho čekat a Google objasní své plány s propojením Google Disku a Google Fotek.

Zdroj: androidpolice.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Kamil Dulinek

17. 5. 2019, 18:28

hoax

Nějak se nám strejda Google poslední dobou kazí…

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit