reklama

Google Disk „přijde“ o Google Fotky

Google Disk „přijde“ o Google Fotky
2017-12-06T06:58:16+01:00
• 6. 12. 2017
3

Google za posledních pár let přetvořil služby kolem fotografií. Přišli jsme o Picasu, která byla nahrazena Google Fotkami. Kromě toho máme stále možnost přistupovat ke snímkům skrze Google Disk. Pakliže jste tento způsob používali, zklameme vás. Google se rozhodl, že odstraní tento způsob přístupu k vlastním výtvorům, jenž automaticky zálohujete do cloudu.

Konkrétně dojde k odstranění v lednu roku 2018. Změna se nikterak nedotkne Google Fotek a spíše se snaží vývojáři zjednodušit rozdělení obou služeb. Pokud i tak chcete mít přístup z Google Disku k fotografiím, budete muset explicitně v nastavení povolit jednu možnost.

Skrze ozubené kolečko (na webu) běžte v Google Disku do nastavení a vyhledejte položku „Vytvořit složku Fotky Google“. Následně se vám vytvoří celá hierarchie složek dle let a měsíců. Dle vlastní zkušenosti se tato změna nikterak nedotkne úložiště, které máte k dispozici.

Zdroj: androidpolice.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Václav Kadlček

11. 4. 2019, 16:52

Včera jsme zjistil na disku že přeměnil celou appka a docela se povedla ale má malé nedostatky. Starší verze byla tak na 50% dobrá-špatná doufám že nová verze se osvědčí.

„Skrze ozubené kolečko (na webu) běžte v Google Disku do nastavení a vyhledejte položku „Vytvořit složku Fotky Google“.“
Však to tak mám od začátku co Google Disk používám. Jinak to snad ani nešlo, aby byly fotky přístupné z GD.

wil hermes

6. 12. 2017, 7:52
Android aplikace

koupit, sloučit, rozdělit, ještě prosím přejmenovat :)

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim