reklama

Direct od Instagramu končí, nebyl zájem

Direct od Instagramu končí, nebyl zájem
2019-05-17T06:44:32+02:00
• 17. 5. 2019

Facebook již od roku 2014 vlastní službu Instagram a od té doby si sociální síť na sdílení fotografií prošla mnohými změnami. Postupem času se nabalily nejrůznější funkce a dnes již nabízí například i přímou komunikaci mezi uživateli. Ostatně v této oblasti se brzy dočkáme značného posunu. Před dvěma lety ale vznikla aplikace Direct jako experiment Instagramu.

Oficiálně: Facebook propojí WhatsApp, Messenger a Instagram na úrovni komunikace

Direct končí

Aplikace Direct měla nabídnout jen možnost přímo komunikace mezi uživateli. V podstatě se jednalo o experiment, který se nikdy nedostal na globální trh. Dostupnost byla pouze pro země jako Čile, Izrael, Itálie, Portugalsko, Turecko a Uruguay. Dalo by se říci, že se vývojáři učili na této aplikaci, ale nikdy nedošlo k nějakému rozmachu. Ostatně za dva roky existence bylo dosaženo jen jednoho milionu stažení na Androidu, byť třeba na iOS je 32. místě v rámci sociálních sítí.

Několik testerů ale nyní zaznamenalo text ohlašující brzký konce aplikace. Sice není stanoveno přesné datum, ale mělo by se tak stát v horizontu několika měsíců. Stávající uživatelé nemusí nic převádět nebo stahovat data, jelikož se vše přesune do stávající aplikace Instagram.

Direct měl původně ambice na trochu odlišnou komunikační platformu, ale vzhledem k blížícímu se propojení služeb Messenger, WhatsApp a Instagram by bylo komplikovanější zapojit propojení ještě další aplikace. Jedná se tak o úsporné rozhodnutí.

Zdroj: neowin.net

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim