reklama

YotaPhone končí, výrobce je v bankrotu

YotaPhone končí, výrobce je v bankrotu
2019-04-20T09:30:03+01:00
• 20. 4. 2019
1

V roce 2012 se na trhu objevil nový výrobce smartphonů Yota Devices z Ruska. Hned svým prvním mobilním telefonem YotaPhone zaujal celý trh, jelikož disponoval dvěma displeji. Hlavní byl běžný barevný, ale na zadní straně se nacházel černobílý, který používal technologii elektronického inkoustu. Jeho hlavní předností byla minimální spotřeba energie – jen při změně obrazu. Nyní se dozvídáme, že právě společnost Yota Devices je v bankrotu.

Konec Yota Devices

Dva roky trvalo, než jsme se dočkali druhé generace smartphonu. Právě YotaPhone 2 měl zamířit na americký trh, ale nikdy se tak nestalo. Třetí generace mobilu zůstala dostupná jen pro asijský trh, respektive pro čínský. Místo rozšiřování dostupnosti na důležité trhy se společnost spíše stáhla, což se projevilo na slabých prodejních číslech.

Dodavatelská společnost Hi-p Electronics se podílela na prvních dvou modelech YotaPhone, přičemž Yota Devices si objednala určitý počet zařízení. Vzhledem k tomu, že nedošlo ke kýžené expanzi na další trhy, nebylo dodrženo množství objednaných zařízení od Hi-p Electronics. Právě kvůli tomu došlo k žalobě a společnost Yota Devices měla zaplatit pokutu. Následně došlo k navýšení částky, což již bylo nad možnosti Yota Devices.

Právě kvůli nedodržení smluv a následným soudním sporům musela společnost Yota Devices vyhlásit bankrot. Jedná se tak o konec éry firmy, která přišla na trh s originálnějším mobilním telefonem. To ale neznamená, že by se na trhu neobjevovaly podobná zařízení. Například si s podobným konceptem pohrává společnost Hisense.

Zdroj: theverge.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Jan Stavěl

20. 4. 2019, 9:40
Android aplikace

Ten koncept byl zajímavý – a přišel mi použitelnější, než jsou současné koncepce skládacích telefonů.

Škoda, že to je zjevně taková okrajovka, že to není zivotaschopné ????

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim