reklama

Google vydal záplatu pro Android Q Beta 2 aktualizováno

Google vydal záplatu pro Android Q Beta 2 [aktualizováno]
2019-04-10T20:40:52+02:00
• 10. 4. 2019
1

Aktualizováno 10. 4.

V tuto chvíli čekáme na další beta verzi Androidu Q, ale Google nás překvapil vydáním menšího balíčku, který opravuje některé chyby objevené v druhé verzi bety Androidu Q. Nepřináší nic nového, což není divné, když balíček má pouze 19 MB. Například Google Fotky nyní pracují normálně, některá nastavení nejsou ovlivněna restartováním mobilu a aplikace by měly být stabilnější. I tak platí, že se jedná o nestabilní verzi systému a není určena pro běžné používání.

Aktualizováno 3. 4.

Neuběhl ani jeden měsíc a již zde máme další vývojářskou verzi nadcházejícího systému Android, který ponese označení Q. Konkrétně jsme se dočkali Android Q Beta 2. Google stále uvádí, že se jedná o velmi brzkou verzi, která má své chyby a problémy. Dle dostupných informací je i Beta 2 dostupná jen pro Pixel, Pixel XL, Pixel 2, Pixel 2 XL, Pixel 3 a Pixel 3 XL. Rozšíření na další modely jiných značek se dočkáme pravděpodobně později.

V tuto chvíli budeme opět pátrat po novinkách a změnách, které jsou obsaženy v Androidu Q Beta 2. Zatím se podařilo objevit celkem dost změn, o čemž jsme vás informovali v mini sérii, která bude nadále pokračovat:

Nová verze nese označení QPP2.190228.021 a obsahuje dubnovou bezpečnostní záplatu.

Android Q bude mít šest beta verzí, oficiální uvedení v Q3

Původní článek 13. 3.

Nějakou dobu se spekulovalo, kdy vlastně Google představí Developer Preview systému Android ve verzi Q. Nyní jsme se končeně dočkali a již v názvu došlo k jedné mírné změně. Google vypustil označení Developer Preview a novinka se jednoduše jmenuje Android Q Beta 1.

Android Q – WPA3, 5G, nahrávání obrazovky [aktualizováno]

Android Q Beta 1

Tato první verze nadcházejícího systému bude dostupná prvně pro všechny smartphony řady Pixel, konkrétně novinku mohou nainstalovat majitelé Pixel, Pixel XL, Pixel 2, Pixel 2 XL, Pixel 3 a Pixel 3 XL. Následně budou dostupné beta verze pro zařízení dalších výrobců, přičemž by měl být seznam delší než u minulé verze. Zde ale bude záležet na samotných společnostech, kdy a za jakých podmínek zpřístupní své beta testovací programy.

Logo Androidu Q Beta

HlavnÄ› bezpeÄŤnost

Android Q nabídne spoustu novinek, kterých vás budeme opět informovat prostřednictvím mini série. Google neuvádí všechny novinky najednou a spousta z nich bude objevena postupem času a jak budou přibývat jednotlivé verze. Nyní vás můžeme informovat, že Android Q se zaměří na bezpečnost. Uživatel bude informován co nejjednodušší formou. Například uživatel nebude jen povolovat přístup k poloze. Bude si moci vybrat, jestli udělí kompletní přístup k této informaci, nebo jen když aplikace bude používána. Díky tomu získá uživatel větší kontrolu nad svými daty.

Dočkáme se také nového panelu pro rychlé nastavení některých součástí systému. Nové dialogové okno bude určeno pro aplikace třetích stran, takže nebude nutné odcházet z aplikace, jen abyste něco přenastavili. První ukázku vidíte níže, kde se zobrazuje rychlá možnost přenastavení konektivity.

Dále jsme se dočkali novějšího sdílení, kdy budeme moci rovnou zaslat například obrázek do konkrétní aplikace, kde chcete sdílet. Kromě toho by mělo dialogové okno pro sdílení být rychlejší, respektive by nemělo docházet k takovému zdržení při načítání jako do teď.

Zatím se jedná jen o střípky novinek, které přinese Android Q. Jakmile se začnou objevovat větší detaily, budeme vás informovat prostřednictvím článků shrnující novinky. Během dneška nebo zítřka budou k dispozici balíčky pro nainstalování.

Aktualizováno #1: Již nyní je k dispozici speciální stránka, skrze kterou si můžete zaregistrovat zařízení k testování Androidu Q. Jen musíme upozornit, že byste tuto verzi neměli používat na svém běžném zařízení. Registraci zařízení můžete provést na google.com/android/beta#.

Zdroje: 9to5google.com, 9to5google.com, androidpolice.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

alois navratil

5. 4. 2019, 12:36
Android aplikace

zatim nic novyho.. nic co by muj tel uz neumel…az na to rozdelene rozhodovani u povolovani apk. ale nevim jestli je nutne to takhle vetvit bud chces nebo nechces….

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit