reklama

Apple a Qualcomm – udobření přišlo zřejmě na několik miliard aktualizováno

Apple a Qualcomm – udobření přišlo zřejmě na několik miliard [aktualizováno]
2019-04-19T18:30:58+02:00
• 19. 4. 2019
4

Aktualizováno 19. 4.

Společnosti Apple a Qualcomm uzavřely mezi sebou dohody a všechny spory ukončily. Dle dostupných informací Apple zaplatil mimo soudní vyrovnání, ale nikdo neví, o jak velkou částku se jedná. Pravděpodobně se nikdy nedozvíme finální sumu. Analytici ze společnosti UBS zkusili odhadnout na základě dostupných dat, o jakou částku se jedná.

UBS uvádí, že Apple pravděpodobně zaplatil společnosti Qualcomm mezi 5 až 6 miliardami dolarů. Analytici také uvádí, že s největší pravděpodobností Apple bude muset platit vyšší licenční poplatky za každý prodaný iPhone. Cena měla stoupnout o dva dolary, takže za každý prodaný kus Apple zaplatí Qualcommu mezi 8 až 9 dolary.

Původní článek 17. 4.

V roce 2017 se spustila nová série soudních bitev mezi společnostmi Apple a Qualcomm. Jak to již bývá, vše se točilo kolem patentů a duševního vlastnictví. Ve hře byly technologie kolem modemů a dalších součástí nutných ke komunikaci v mobilní síti. Mohli jsme sledovat, že jednou vyhrála přestřelku jedna firma, pak druhá, ale v podstatě vše nahrávalo do karet společnosti Qualcomm. Nyní zde máme konec, jelikož se obě firmy dohodly.

Apple a Qualcomm budou opět spolupracovat

Obě společnosti se dohodly, že ukončují všechny soudní spory po celém světě, přičemž došlo na mimosoudní vyrovnání. Apple zaplatí zatím neupřesněnou částku společnosti Qualcomm. Ale nejedná se o jediné rozhodnutí. Apple a Qualcomm budou spolupracovat v dalších letech, jelikož byla podepsána šestiletá licenční smlouva, která může být prodloužena o dva roky.

Kromě toho byla podepsána další dohoda o dodávkách technologií, respektive čipů. Zde se tedy dá předpokládat, že právě Qualcomm se stane hlavním dodavatelem 5G modemů pro Apple, který díky tomu bude moci představit iPhone s podporou této technologie dříve, než se čekalo. Ačkoliv se jedná o výborné zprávy, tak zde máme i poraženou stranu, ale ne přímo.

Intel doplatí na novou dohodu

Vzhledem ke smíru společností Apple a Qualcomm zveřejnil Intel informaci, že v podstatě odchází z trhu s mobilními telefony, aspoň co se týče jeho 5G modemů. Ostatně Apple již má zpět svého hlavního dodavatele a nebude muset čekat na 5G modemy, které zatím Intel vyvíjel a byl pozadu oproti konkurenci.

Intel ale uvádí, že nekončí s 5G úplně. Zaměří se spíše na jiné produkty, jako jsou počítače a jiná zařízení. Nadále bude pracovat v této oblasti, ale zatím nevidí příliš velkou návratnost investic, co se týče mobilních telefonů, aspoň v případě této společnosti.

Zdroje: fonearena.com, fonearena.com, androidauthority.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

To nie je o tom, dlho sa hovori o5G sietach. Vela spolocnosti sa pripravovali na vyskum, vyvoj. Investovali vela svojich penazi. A ako funguje Apple??? Ma len dodavatelov!!!!! Nikdy nic poriadne nevymysleli, kde mohli tam sa prizivili. Kolko mali sudnych sporov?? Neskutocne vela. Ked mali prehrat, tak sa mimosudne vyrovnali. Ako to skoncilo s pokutou od EU za neplatenie dani – sidlo mali vtedy v Irsku? Neskutocne oje3y. Ziju z toho komu Co ukradnu!!!!! Maju to v povahe, ako americania – len parazitovat na druhych!!!!

Ano, Apple zaplati, mimosudne sa vyrovnaju. Este som nevidel, aby Apple nieco dobrovolne zaplatil!!!! Zase nieco ukradli a Sud by prehrali!!!!! Povaha Americanov – parazitovat na druhych!!!!

Přemysl Vaculík

17. 4. 2019, 6:58
Android aplikace

O to ano nejde, Apple by neměl 5G, proto musel vše vyřešit nyní, jinak by příští rok nenabídl iPhone 5G.

Martin Jeřábek

17. 4. 2019, 7:17

Stejně 5G nedostane příští rok, zase se brzy něco objeví jako vždy u Applu který rád krade.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit