reklama

Apple si pohrává s displejem produkující zvuk

Apple si pohrává s displejem produkující zvuk
2019-03-01T17:09:26+02:00
• 1. 3. 2019
2

Využívat displej jako reproduktor není nová myšlenka. Už jsme se takové technologie dočkali u smartphonů. Příkladem může být první generace Xiaomi Mi Mix. Nedávno podobnou technologii představilo LG u svého top modelu G8 a ani Samsung nezůstává pozadu. Ač díky této technologii lze eliminovat přítomnost reproduktoru pro hovory, tak zatím nedokáže nahradit běžný hlasitý reproduktor. Nyní se ukazuje, že si s podobnou technologií pohrává i Apple.

iPhone s displejem produkující zvuk?

Díky patentům se nám daří nahlédnout, co společnosti chystají. V patentu se popisuje pístový mechanismus a zaměřuje se spíše na novější technologie pro reproduktory. V rámci popisu technologie je ale k dispozici nákres smartphonu, který by měl být vybaven technologií, která by měla proměnit displej v jeden velký reproduktor.

Jak je vidět, Apple si zřejmě pohrává s pokročilejší technologií, než jen použití běžnějšího vibračního mechanismu. Samozřejmě je nutné podotknout, že se jedná jen o patent a Apple nemusí mít k dispozici reálný hardware nebo prototyp. Na druhou stranu vidíme, na čem Apple pracuje, byť jen na papíře.

Pokud by došlo na použití, zřejmě by nedošlo k eliminaci hlavního reproduktoru. Zatím totiž nelze použít displej, aby produkoval zvuk jako běžné hlasité reproduktory. I zde by pravděpodobně šlo o eliminaci reproduktoru pro hovory, případně by displeje sloužil pro vylepšení celkové zvukové reprodukce. Jestli se něčeho takového skutečně dočkáme, není jasné. Případně může trvat i roky, než by Apple vybavil iPhone podobnou funkcí.

Zdroje: digitaltrends.com, pocketnow.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

tu uz pokud vim pouziva LG… ale co Apple to jako vzdy „vynalezne“

Jaroslav Hronek

1. 3. 2019, 22:12

Nepohrávají si trochu pozdě? Řekl bych, že tohle už někdo vyřešil.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim