reklama

Google Mapy AR míří k prvním beta testerům

Google Mapy AR míří k prvním beta testerům
2019-02-12T06:56:21+00:00
• 11. 2. 2019
Thumbnail

Na vývojářské konferenci Google I/O 2018 se nám dopřálo ukázky, jak budou vypadat Google Mapy ve spojení s rozšířenou realitou. Do této chvíle jsme nevěděli, v jaké fázi vývoje se nachází očekávaná novinka a ani kdy se jí dočkáme. Nyní konečně Google promluvil a odstartoval testování.

Google Mapy AR jako budoucnost v navigování

Google Mapy AR bude jen funkcí navíc v rámci standardní navigace a bude sloužit převážně chodcům. Google implementoval ARCore pro zobrazování navigace skrze obraz ze zadního foťáku. Nejde zde ale jen o jiný pohled. Data z foťáku jsou používána také pro přesnější určení polohy. Systém od Googlu se snaží rozeznat budovy a jiné vztyčné body, aby určil polohu naprosto přesně. Kromě toho systém zvládá určit přesněji kam jdete a po které straně cesty například.

Mezi prvními, kdo si mohli novinku vyzkoušet, byli reportéři Wall Street Journal. Ačkoliv se stále jedná o beta verzi, tak si novinku pochvalovali, i dodatečné funkce. Mezi ně například patří i upozornění, že byste neměli neustále používat tuto funkci, abyste nevyčerpali baterii.

V tuto chvíli Google rozešle novinku jen několika málo testerům, respektive lokálním průvodcům, kteří se aktivně zapojují do vylepšování Google Map. Bohužel jsme se nedozvěděli, kdy by se okruh testerů mohl rozšířit, případně kdy se dočkají všichni uživatelé.

Zdroj: 9to5google.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit