reklama

Google Mapy s menší designovou novinkou aktualizováno

Google Mapy s menší designovou novinkou [aktualizováno]
2019-08-25T09:40:38+02:00
• 25. 8. 2019

Aktualizováno 25. 8.

Před dvěma týdny se začal objevovat nový design navigace. Google zřejmě pokračuje s vylepšováním a nyní zavádí nové prvky pro rychlejší dohledávání míst. Přímo na úvodní obrazovce se vám mohou objevovat návrhy kategorii pod hlavní vyhledávací lištou. V podstatě se jedná o vyhledávací filtry, které jsou takto rychleji dostupné.

Původní článek 8. 8.

Naposled jsme se dočkali nějaké větší změny v rámci Navigace v Google Mapách v minulém roce, kdy jsme se dočkali manuálního nastavení tmavého režimu. Nedávno jsme se dočkali novinky pro Místní průvodce a co se týče českých uživatelů, tak nově se nabízí například obsazenost veřejné dopravy. Nyní se ukazuje, že se chystá nejen grafická změna samotné navigace.

Navigace v Google Mapách

Změny mohou vypadat jako jen drobné ladění, ale ukrývají i nové funkce. Novinky se objevují ve verzi 10.22.1 pro Android a jak můžete vidět níže, navigace prochází tzv. provzdušněním. Například horní prvky jsou spíše ve stylu plovoucího widgetu, kde status bar již není zelený, je vidět pokračování mapových podkladů.

Došlo k menšímu přemístění některých prvků. Navíc došlo k zakomponování daleko širšího zobrazení toho, co bude následovat. Po expandování horní části (stačí na ni kliknout) lze vidět další dvě změny směru, přičemž stále je k dispozici pohled na samotnou mapu, aspoň z části.

  

Také se nabízí lepší zobrazení alternativních tras a jejich časové náročnosti. Novinka je již nyní k dispozici formou aktualizace aplikace, ale pokud nechcete čekat, můžete si stáhnout instalační APK balíček z odkazu níže.

logo-app Mapy Google Inc. Zdarma ANDROID

APK ke stažení – instalujete na vlastní riziko

Zdroje: androidpolice.com, androidpolice.com

reklama
reklama
reklama
Samsung Galaxy Note10

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim