reklama

Google ARCore se nově jmenuje Služby Google Play pro RR aktualizováno

Google ARCore se nově jmenuje Služby Google Play pro RR [aktualizováno]
2019-08-26T16:05:57+01:00
• 26. 8. 2019
1

Aktualizováno 26. 8.

Již na začátku srpna jsme vás informovali, že ARCore mění název na Služby Google Play pro RR (Google Play Service for AR). Nyní byla tato změna oficiálně potvrzena přímo Googlem, ale co se týče původního označení, tak to zůstává u SDK. Kromě toho oficiální seznam změn nově uvádí, že byla přidána podpora renderování při 60 snímcích za sekundu, ale netýká se to všech zařízení. Zatím se ví jen o řadách Pixel 2 a 3. Taktéž byla přidána podpora pro následující zařízení:

  • LG G8S, LG Style 2, LG Stylo 5
  • Realme X
  • Samsung Galaxy A7 (2018), Samsung Galaxy Note10, Samsung Galaxy Note10+
  • Xiaomi Mi A3

Kompletní seznam podporovaných zařízení najdete na oficiálních stránkách Googlu.

Původní článek 6. 8.

V roce 2017 jsme se dočkali nové aplikace a softwarového řešení v podobě ARCore, což je v podstatě rozšíření smartphonů s Androidem, které nabízí možnost využívání technologií kolem rozšířené reality. Přibližně o měsíc později došlo na uvedení první aplikace využívající ARCore a v dnešní době je ARCore nutný doplněk k některým aplikacím, které pracují s foťákem a nabízí bonusové funkce. Nyní se ukazuje, že Google mění název, což ale nebude jen kosmetický změna.

ARCore jako Služby Google Play pro RR

Právě původní aplikace ARCore v Obchodě Play patří mezi takové, u které najdete někdy nesmyslné recenze uživatelů. Například konstatují, že neví, proč ji mají v mobilu, a proto dávají jednu hvězdičku. Případně si stěžují na to, že u jejich mobilu po nainstalování došlo ke snížení megapixelů u hlavního foťáku. Faktem ale je, že ARCore je doplněk, který je potřebný pro aplikace pracující s rozšířenou realitou.

Google se rozhodl, že aplikaci/doplněk přejmenuje na Služby Google Play pro RR, anglicky Google Play Services for AR. V popisu se následně uvádí, že se jedná o balíček pro rozšířenou realitu postaveném na ARCore SDK. Tedy původní název je do jisté míry zachován.

Google tedy spíše původní aplikaci přemění na součást Google Play Služeb a bude nativní součástí systémových prostředků než jen jako další aplikace. Je zde pravděpodobnost, že se později dočkáme ke kompletnímu začlenění do Google Play Služeb, kde již uživatelé nebudou muset dodatečně cokoliv instalovat.

logo-app Služby Google Play pro RR Google LLC Zdarma ANDROID

Zdroje: 9to5google.com, androidpolice.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Michael ŠOUREK

7. 8. 2019, 4:15
Android aplikace

ARCore = Jádro augmentované reality. Zajímavé, taky mě to mohlo napadnout hned napoprvé.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim