reklama

Chrome pro Android se dočkal nových funkcí pro URL adresy

Chrome pro Android se dočkal nových funkcí pro URL adresy
2019-02-07T06:39:58+02:00
• 2. 2. 2019
1

Pokud rádi používáte beta verze populárního mobilního webového prohlížeče Google Chrome, jistě v průběhu testování narazíte na některé nové funkce. A to se vám mohlo stát i v případě poslední verze Chrome Dev.

Chrome získal novou funkci

Společnost Google do své aplikace Chrome pro Android přidala zcela novou funkci v podobě tlačítek pro kopírování URL adres a její sdílení. Také je zde možnost pro úpravu. Tyto novinky nebyly dříve k dispozici a pokud jste chtěli například zkopírovat aktuální adresu stránky, na které se nacházíte, museli jste na adrese déle podržet prst, vybrat ji celou a následně zvolit kopírování nebo sdílení.

Nyní se tedy nabízí rychlé možnosti, což značně zjednoduší možnosti výše uvedené. Sice sdílení adresy je duplicitní funkce, ale aspoň je k dispozici na méně kliknutí prstem. Novinka je k dispozici v Chromu Dev, ale v základu není aktivní. Pro vyzkoušení musíte zadat adresu chrome://flags a následně vyhledat #enable-search-ready-omnibox. Po aktivaci byste měli mít novinku k dispozici.

Chrome 72 přináší funkční změny

Jelikož novinka zamířila do Chromu Dev, nějakou dobu potrvá, než se dostane do Chromu Beta a pak následně do stabilní verze webového prohlížeče. 

logo-app Prohlížeč Chrome – Google Google Inc. Zdarma ANDROID logo-app Chrome Beta Google Inc. Zdarma ANDROID logo-app Chrome Dev Google Inc. Zdarma ANDROID logo-app Chrome Canary (nestabilní) Google Inc. Zdarma ANDROID

Zdroj: 9to5google.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Petr Adamíra (WapDrak)

2. 2. 2019, 12:06
Android aplikace

To je nesmysl, funkce sdílení url adresy vždy existovala a bylo možné ji sdílet včetně kopírování do schránky.
Novinka se týká vylepšení této možnosti i s úpravou.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim