reklama

Chrome 72 přináší funkční změny

Chrome 72 přináší funkční změny
2019-01-30T08:39:26+01:00
• 30. 1. 2019

Google poměrně často testuje nejrůznější funkce v rámci jeho mobilního prohlížeče Chrome pro Android. Ostatně má také několik verzí v Obchodě Play – Chrome, Chrome Beta, Chrome Dev, Chrome Canary. Nyní jsme se dočkali stabilní verze 72, která by měla být co nevidět k dispozici, případně na některé uživatele již nyní čeká aktualizace.

Historie na dosah prstu

V původní verzi Chromu byla historie dostupná jen skrze menu, což vyžadovalo několik kliknutí. Nemluvě o tom, že u větších zařízení jste si museli pomoci druhou rukou, nebo mobil jinak uchopit, abyste dosáhli na menu. Ve verzi 72 dochází k poměrně užitečné změně, kdy je historie dostupná skrze tlačítko zpět v rámci systémových prvků – zde stačí podržet prst delší dobu a ukáže se vám nabídka historií. K dispozici je posledních několik odkazů a pak tlačítko na zobrazení kompletní historie.

Chrome 72  a Chrome Duet

Chrome už delší dobu nabízí poměrně jednoduchý a dnes již zřejmě zastaralé rozložení prvků, což zrovna nemusí vyhovovat majitelům větších smartphonů. V minulosti jsme se například dočkali přesunutí adresního řádku do dolní části obrazovky, ale to se zřejmě v rámci testování neosvědčilo. Pokud chcete, můžete si skrze zadání adresy chrome://flags aktivovat Chrome Duet a vyzkoušet si trochu jiné ovládání.

Chrome 72

Většina prvků je dostupná z dolní části obrazovky, takže nebudete muset ani použít druhou ruku pro dosažení některých prvků, které se standardně nachází v horní části obrazovky. Například ikona lupy vám umožňuje pohodlně zadat novou webovou adresu, případně vyhledat něco. Samotný adresní řádek ale stále zůstává v horní části.

Zdroj: androidpolice.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim