Chystá se Dynamic Android, novinka je určena pro GSI

Chystá se Dynamic Android, novinka je určena pro GSI
2019-02-01T16:10:16+02:00
• 1. 2. 2019

V listopadu minulého roku jsme vás informovali o novince v podobě Generic System Images (GSI), díky které si pravděpodobně někteří uživatelé vyzkouší Android Q o něco dříve. GSI není určeno běžným uživatelům ale rovnou vývojářům. Ti si díky tomu budou moci otestovat aplikace na nejnovější verzi operačního systému bez nutnosti mít zařízení, které bude mít čistou instalaci například Androidu Q. Nyní se ukazuje, že Google má o něco větší plány, pro což vytváří Dynamic Android.

Dynamic Android

Díky uniklým zdrojovým kódům Androidu Q se podařilo XDA Developrs objevit novinku Dynamic Android, která zjednoduší instalaci a používání GSI. Zatímco jsme si mysleli, že pro takové testování bude nutné zadávat ADB příkazy přes počítač, tak ve skutečnosti Dynamic Android vše zjednoduší. Ačkoliv nemáme ještě kompletní informace, tak by se mělo jednat o aplikaci a službu, pomocí které bude možné provést instalaci GSI přímo z mobilního telefonu.

Google se soustředil i na to, že nebude nutné provádět odemčení bootloaderu, což ocení výrobci, co jej zamykají. Dynamic Android a další komponenty budou vyžadovat pro instalaci GSI 40 % volného prostoru v úložišti mobilního telefonu. Systém GSID navíc alokuje 8 GB prostoru pro uživatelská data.

Co se týče bezpečnosti, bude k dispozici Android Verified Boot (AVB) a bude implementováno SELinux. Ačkoliv bylo napsáno, že vše bude řešeno více přívětivě z uživatelského pohledu, tak i GSI bude podporovat ADB příkazy.

Samozřejmě se tato novinka nebude hodit pro běžné uživatele. Nejvíce ji ocení výrobci mobilních telefonů, kteří budou moci rychleji testovat nové verze, přičemž i vývojáři budou mít lepší přístup k novějším verzím systému. Také se nabízí možnost pro zkušenější uživatele, ti si budou moci vyzkoušet komunitní verze systému bez nutnosti ztráty nebo přesouvání dat na aktuálním mobilu.

Zdroj: xda-developers.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat