reklama

Chystá se přibližně 30 zařízení s podporou 5G CES

Chystá se přibližně 30 zařízení s podporou 5G [CES]
2019-01-11T11:02:15+02:00
• 11. 1. 2019

V rámci spotřebního veletrhu CES v Las Vegas se dozvídáme nejrůznější novinky, ale samotné společnosti se také chlubí, co dokáží v tomto roce, případně v následujících letech. Qualcomm zakončil minulý rok představením očekávaného procesoru Snapdragon 855, ale ještě před ním se společnost pochlubila novinkou Snapdragon X50 5G. Právě 5G je v tomto případě nejdůležitější specifikací nového modemu. Qualcomm už v únoru při představení hlásal, že se novinky dočkáme až v roce 2019. Nyní výrobce láká znovu.

Snapdragon X50 5G se objeví v 30 zařízeních

Qualcomm konkrétně uvedl, že se letos dočkáme mezi 30 a 40 zařízeními s modemem Snapdragon X50 5G. Sem nespadají jen smartphony, ale bude jich většina. V první vlně máme očekávat zejména smartphony, které budou vybaveny procesorem Snapdragon 855. Ke konci roku a možná začátkem roku 2020 se objeví modem i v jiných konfiguracích.

s podporou 5G

Co se týče samotného modemu, tak bude podporovat sub-6 a mmWave, přičemž je schopný dosáhnout na rychlost až 5 Gbps. Samozřejmě bude záležet na výrobcích, jak daleko půjdou s implementací. Bohužel samotná 5G technologie je na svém počátku a v některých zemích se teprve připravují plány na vybudování nové generace sítí.

Nejenže 5G telefony přijdou v první polovině roku, ale také budou dražší, na což poukazuje i společnost OnePlus, která je známá cenově dostupnějšími top modely. Navíc ani po pořízení takového smartphonu nebude mít zákazník zaručeno, že bude moci využívat 5G, respektive dostupnost bude prvně ve větších městech, zejména v USA.

Zdroj: fonearena.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim