reklama

Nokia 9 PureView na produktovém videu aktualizováno

Nokia 9 PureView na produktovém videu [aktualizováno]
2018-12-31T11:50:05+00:00
• 31. 12. 2018
Thumbnail3

Aktualizováno 31. 12. 11:55

Kromě renderu, který zveřejnil Evan Blass, se na internet dostává produktové video. Dá se tedy skutečně odhadovat, že k představení dojde co nevidět. Video samotné slibuje čtečku otisků prstů v displeji, simultánní pořízení pěti fotografií a HDR10 displej.

Aktualizováno 31. 12. 9:35

Už jsme zachytili mnoho informací a neoficiálním renderů chystaného modelu Nokia 9 PureView. Zatím není známo přesné datum představení. Na druhou stranu se objevila informace potvrzující vzhled. Za ní stojí Evan Blass (@evlekas), který zveřejnil na svém Twitter účtu marketingový obrázek chystané novinky. Jelikož má Evan většinou pravdu, dá se považovat tento vzhled za finální.

Aktualizováno 30. 12.

Málokdo by si pomyslel, že právě Nokia bude chystat nejočekávanější smartphone roku. Ve finále se není čemu divit. Nový model pod názvem Nokia 9 PureView bude totiž konečně prvním opravdovým high-endovým zařízením tohoto finského výrobce. 

Nového vlajkového modelu bychom se měli dočkat v průběhu prvního nebo druhého týdne příštího roku. S největší pravděpodobností bude novinka představena v Las Vegas, nikoliv na veletrhu CES nebo březnové konferenci MWC (Mobile World Congress).

Nokia 9 PureView bude bez výřezu

Nový vlajkový model společnosti Nokia, respektive HMD Global, údajně nabídne 5,9palcový displej s rozlišením QHD a Face ID. Kromě toho bude konstrukce telefonu vyrobena z hliníku a skla. Samozřejmě ale největším lákadlem bude jeho Penta-Lens fotoaparát. 

Fotoaparát tak nabídne hned pět čoček v kruhovém uspořádání. Není se tedy čemu divit, že právě tento model je vůbec nejočekávanější. Srdcem celého telefonu s největší pravděpodobností bude procesor Snapdragon 845. O dočasně spuštěné aplikace a dokumenty by se pak měla postarat operační paměť s kapacitou 8 GB.

Co se soukromých dat týká, připraveno bude vnitřní 128 GB úložiště. Pro pořádnou dávku energie bude k dispozici baterie s kapacitou 4 150 mAh. A pozor, Nokia 9 PureView prý nenabídne žádný výřez v displeji. 

Původní článek 27. 8.

Značka Nokia se teprve nedávno vrátila na trh v plné síle, přičemž za ní stojí společnost HMD Global. Za svou krátkou historii se podařilo zařadit mobily Nokia na výslunní zejména svou strategií používání čistého systému Android, kvalitního zpracování a také díky aktualizacím. HMD Global to nemá jednoduché a musí se více činit, aby se některé vyhlášené vlastnosti vrátily k těmto mobilům. Například zde máme již Nokie, které se mohou chlubit označením Carl Zeiss u foťáků. V dohledné době se zřejmě dočkáme i návratu názvu PureView.

Nokia PureView

Označení PureView jsme mohli vidět na mobilech Nokia ještě za dob Windows Phone systému. Vzhledem k tomu, že Microsoft odkoupil celou mobilní divizi této firmy, tak i práva na používání nejen PureView označení patřila Microsoftu. Nyní ale společnost HMD Global odkoupila samotná práva od Microsoftu za blíže nespecifikovanou částku.

Sice nyní má HMD Global možnost znovu použít PureView u Nokií, ale nevíme, kdy a jestli se tak stane. Ostatně se nejedná o první takový nákup. Firma již nyní může používat názvy Xpress-on a Asha, přičemž první zmíněný již využila u výměnných krytů Nokie 1. Můžeme jen odhadovat, že si HMD Global ponechá PureView na později, případně si ochrání toto označení, aby se ho někdo jiný nezmocnil.

Pakliže se vrátí PureView na smartphony Nokia, mohli bychom očekávat dramatičtější vylepšení fotografických schopností. Ačkoliv mobily poskytují poměrně dobré vlastnosti, nejedná se o současnou špičku mezi foto mobily.

Zdroje: neowin.net, uncova.com, androidcommunity.com, fonearena.com, mysmartprice.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

František Himl

31. 12. 2018, 16:08
Apple aplikace

Ale Nokia není Finská. To je veliké faux pas.

Přemysl Vaculík

31. 12. 2018, 17:03

Je finská, značka jako taková patří finské společnosti HMD Global.

Pokud doopravdy nebude mít výkus, tak by to byla první vlajková loď o které bych uvažoval – mám totiž nyní Nokii 7 plus.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit