reklama

Google Android Enterprise se rozšiřuje o odolné smartphony

Google Android Enterprise se rozšiřuje o odolné smartphony
2018-09-05T21:29:18+01:00
• 5. 9. 2018

V únoru tohoto roku Google spustil nový program nazvaný Android Enterprise Recommended. Do něj byly zařazeny smartphony, které jsou svými vlastnostmi vhodné pro firemní použití, přičemž splňují i podmínky například v oblasti aktualizací. Od té doby jsme se dočkali rozšíření o několik modelů. Nyní jsme se dočkali uvedení subkategorie těchto zařízení, která je nazvaná jako „Knowledge Workers Devices“. V podstatě se jedná o odolné smartphony, které jsou vhodné do náročnějších pracovních podmínek.

Google Android Enterprise – Rugged Devices

Google udělí certifikací Google Android Enterprise (Rugged Devices) jen smartphonům, které splňují několik podmínek. Oproti základnímu programu došlo na snížení minimálního úložiště na 16 GB. I zde platí podmínka aktualizací po dobu 18 měsíců, přičemž ty bezpečnostní musí dorazit na zařízení do 90 dnů. Výrobce zároveň musí zajistit bezpečnostní aktualizace po dobu 5 let.

 

Kromě základního hardwaru a aktualizací Google také vyžaduje, aby mobily měly splněny certifikace v rámci odolnosti. V základu musí mít minimálně IP64, což by mělo garantovat, že mobil odolá prachu a základnímu potřísnění vodou. Dále mobily musí odolat tvrdšímu zacházení, čemuž minimálně odpovídají certifikace MIL-STD-810G nebo IEC 62-2-32.

V tuto chvíli získalo certifikaci Google Android Enterprise (Rugged Devices) deset zařízení:

  • Zebra TC25, TC51, TC56, TC70X, TC75X
  • Honeywell CT40, CT60, CN80
  • Sonim XP8
  • Point Mobile PM45

Původní mobily pro firmy se nově nazývají jako „Knowledge Workers Devices“ a do dnešního dne jich je 40. Všechna zařízení najdete na oficiálních stránkách Googlu.

Zdroj: androidpolice.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim