reklama

OPPO údajně chystá skládací telefon SIPO

OPPO údajně chystá skládací telefon SIPO
2018-11-22T17:09:03+01:00
• 22. 11. 2018
1

Zhruba dva roky se internetem šíří informace o tom, že se velké společnosti začínají věnovat skládacím telefonům. Jen pár dnů zpět si například svůj koncept patentovalo LG. S finální podobou přišlo již několik výrobců, ale nikdo se neodhodlal na komerční prodej. Je to pravděpodobně z toho důvodu, že technologie nebyly doposud ještě 100% připraveny. Samsung a Huawei již plánují v blízké době uvést své vlastní skládací smartphony na trh. Huawei svůj model představí během roku 2019, jihokorejská společnost pak začátkem roku 2019.

Nicméně o skládací smartphone se nyní údajně pokouší i společnost OPPO. Dokonce se zdá, že právě OPPO by se mělo stát prvním výrobcem, který skládací telefon uvede do prodeje. Dokazuje to nově podaný patentový návrh.

OPPO zřejmě využije služeb Samsungu

Dle nového patentu se zdá, že by právě OPPO mohlo u svého skládacího telefonu použít displeje společnosti Samsung. Abych vše uvedl na pravou míru, tuto informaci samozřejmě patent neodhaluje. Jde spíše o to, že OPPO žádný flexibilní displej doposud nevyrobilo. Tudíž, pokud chce představit svůj vlastní skládací telefon, bude muset využít služeb jihokorejského výrobce. 

Patent odhaluje pouze samotnou funkčnost telefonu. OPPO by tedy podle něj mělo používat podobný princip složení, jako právě Samsung – displej bude možné ohýbat. Patentový návrh byl podán 13. listopadu letošního roku a podle všeho by zařízení mělo nést název SIPO. V současné chvíli není jasné, kdy bychom se tohoto zařízení mohli dočkat. Osobně předpokládám, že by se tak mohlo stát v průběhu začátku příštího roku. 

Zdroj: androidheadlines.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim