reklama

Samsung investuje 22 miliard dolarů do 5G a AI

Samsung investuje 22 miliard dolarů do 5G a AI
2018-11-22T15:44:03+02:00
• 22. 11. 2018

Technologie jako jsou sítě 5. generace nebo umělá inteligence bere společnost Samsung za hudbu budoucnosti. Dokazuje to veřejné prohlášení, podle kterého v následujících 2 letech utratí obrovské částky za investice ve výše uvedených odvětvích. Nejvyšší vedení jihokorejské firmy očekává, že jim to do budoucna pomůže k rychlejšímu získání většího podílu na trhu, kde pomalu dochází ke komercializaci.

Miliardové injekce

Už v roce 2020 by Samsung chtěl vlastnit minimálně 20% podílu v oblasti 5G sítí a aby tomu šel naproti, tak hodlá utratit neuvěřitelných 22 miliard dolarů, která byla již potvrzena během poslední vývojářské konference v San Franciscu. Ředitel odvětví Networks Business v nedávném rozhovoru řekl, že 5G sítě jsou „kyslíkem“ pro umělou inteligenci vyžadující velkou spotřebu dat. Tu ovšem údajně nedokáží uspokojit současné 4G sítě.

Snadnější přechod mezi 4G a 5G sítěmi určitě zajistí akvizice firmy Zhilabs zaměřenou na síťové technologie. Dále Samsung uzavřel významnou spolupráci s japonskou společností NEC a otevřel si sedmé výzkumné centrum v Montrealu pro vývoj umělé inteligence. Nakonec blížící se rok 2019 pravděpodobně přinese první větší rozmach sítí 5. generace a zařízení ze série Galaxy si najdou místo v první vlně.

Zdroj: zdnet.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat