reklama

Samsung investuje 22 miliard dolarů do 5G a AI

Samsung investuje 22 miliard dolarů do 5G a AI
2018-11-22T15:44:03+01:00
• 22. 11. 2018

Technologie jako jsou sítě 5. generace nebo umělá inteligence bere společnost Samsung za hudbu budoucnosti. Dokazuje to veřejné prohlášení, podle kterého v následujících 2 letech utratí obrovské částky za investice ve výše uvedených odvětvích. Nejvyšší vedení jihokorejské firmy očekává, že jim to do budoucna pomůže k rychlejšímu získání většího podílu na trhu, kde pomalu dochází ke komercializaci.

Miliardové injekce

Už v roce 2020 by Samsung chtěl vlastnit minimálně 20% podílu v oblasti 5G sítí a aby tomu šel naproti, tak hodlá utratit neuvěřitelných 22 miliard dolarů, která byla již potvrzena během poslední vývojářské konference v San Franciscu. Ředitel odvětví Networks Business v nedávném rozhovoru řekl, že 5G sítě jsou „kyslíkem“ pro umělou inteligenci vyžadující velkou spotřebu dat. Tu ovšem údajně nedokáží uspokojit současné 4G sítě.

Snadnější přechod mezi 4G a 5G sítěmi určitě zajistí akvizice firmy Zhilabs zaměřenou na síťové technologie. Dále Samsung uzavřel významnou spolupráci s japonskou společností NEC a otevřel si sedmé výzkumné centrum v Montrealu pro vývoj umělé inteligence. Nakonec blížící se rok 2019 pravděpodobně přinese první větší rozmach sítí 5. generace a zařízení ze série Galaxy si najdou místo v první vlně.

Zdroj: zdnet.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá přes dlouhých 9 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim