Google Fotky – depth editor nově pro iOS

Google Fotky – depth editor nově pro iOS
2018-11-22T18:14:05+02:00
• 22. 11. 2018

Zdroj: Google

2

Google se rozhodl vydat novou aktualizaci mobilní aplikace Fotky. Instalační balíček je v tomto případě ale k dispozici pouze pro iOS uživatele. Novinka přináší tzv. depth editor. 

„Depth editor – editor hloubky ostrosti. Jinými slovy, můžete vybrat, který objekt bude zaostřen. Zbytek obrázku bude rozostřen. Díky tomu můžete docílit umělého bokeh efektu. (pozn. red.).“

V tomto případě to znamená, že konečně budeme moci upravovat pozadí našich fotografií. Dokonce je také nově možné vybrat určité části fotografie, které chceme znovu upravit. Jedná se o opravdu skvělou implementaci. Bohužel ale je na jejím konci hořkost. 

Google Fotky toho umí více

Funkce je totiž dostupná pouze na nejnovějších iPhonech, tedy na modelech XR, XS a XS Max. To je samozřejmě zajímavé, neboť režim portrét nabízí i starší telefony, například iPhone 8 Plus či iPhone 7 Plus. Na druhou stranu jde pouze o softwarovou implementaci, tudíž není vyloučeno, že by se funkce rozšířila i na další modely. Buďme tedy trochu optimisté a věřme, že se jej dočkáme. 

Instalační balíček ale nepřináší pouze depth editor. K dispozici je totiž nově také takzvaný color pop. Ve své podstatě jde o to, že z fotografie můžete odstranit většinu barev až na jednu. Aktualizace je již nyní k dispozici je stažení, a to zcela zdarma. Aplikaci si tedy můžete stáhnout na odkazu níže. 

logo-app Google Photos Developer Zdarma iOS

Zdroj: neowin.net

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Passionate Senior Editor at Dotekomanie.cz, where tech meets storytelling. Seasoned Sales Director, weaving technology into every success story, and relishing every moment of it!

Komentáře

VadimSemjonov

23. 11. 2018, 0:45

tohleto uz asi 2 tydny stary, ale vy tady to rozvadite jako novinku a je dostupna na vsech verz., vcetne 5s. za co vam plati vubec.

Přemysl Vaculík

VIP 23. 11. 2018, 7:29

Google má ve zvyku uvolňovat funkce postupně. Pokud jste měl funkci dříve, byl jste v testu. Nyní je novinka dostupnější.

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat