reklama

Zprávy pro Android získávají pokročilejší vyhledávání

Zprávy pro Android získávají pokročilejší vyhledávání
2018-09-24T21:08:46+01:00
• 25. 9. 2018

Aplikace Zprávy pro Android, která je primárně určena pro SMS a MMS zprávy, si v poslední době prochází poměrně zásadními změnami. Například jsme se dočkali webového klienta s tmavým vzhledem. Zásadnější novinkou ale je větší podpora RCS zprávy, bohužel se čeští mobilní operátoři stále nemají k tomu, ani něco podobného zavedli v našich končinách. Google nyní ale oznámil jedno vylepšení, které by mohlo zaujmout nejednoho uživatele.

Snadnější hledání v aplikaci Zprávy pro Android

V rámci aplikace Zprávy pro Android je dostupné velmi jednoduché vyhledávání, kde stačí zadat kýžený text a aplikace prohledá dostupné zprávy. Někdy je komplikovanější „prohrabat“ nalezenými zprávami, případně správně určit řetězec pro vyhledávání. Právě na to se Google zaměřil v nové aktualizaci a značně vylepšil vyhledávání.

V první řadě se samozřejmě nabízí hledání podle zadaného textu. Nově ale můžete například skrz ikonu (profilovou fotku) uživatele zobrazit možné výsledky. Ty se děli do několika kategorií – místa, fotografie, videa. Je jasné, že Google se spoléhá na využívání RCS zpráv, případně MMS. Také je zde vidět vliv asistenta, který lze najít i v aplikaci Zprávy pro Android, tedy aspoň v anglické verzi.

Google na svých stránkách oznámil, že nové vyhledávání bude dostupné během tohoto týdne. Otázkou je, jak moc bude novinka omezena v našich končinách. Minimálně se dočkáme možnosti dohledání podle konkrétní osoby pomocí jednoho tapnutí místo vypisování celého jména.

logo-app Zprávy pro Android Google LLC Zdarma ANDROID

Zdroj: phonearena.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim