reklama

Waze oficiálně pro Apple CarPlay

Waze oficiálně pro Apple CarPlay
2018-09-24T20:52:58+01:00
• 24. 9. 2018
1

Teprve nedávno jsme se dočkali podpory Google Map v rámci CarPlay od Applu. Podmínkou je mít iPhone se systémem iOS 12. Jedná se tak vlastně o první případ, kdy Apple dovolil, aby v rámci jeho ekosystému bylo možné spustit mapové podklady od jiného dodavatele či vývojáře.

Waze pro CarPlay

Nyní jsme se ale dočkali dalšího posunu. V Apple CarPlay se nyní můžete nechat navigovat pomocí služby a aplikace Waze, která se stala oblíbenou u mnoha řidičů. Nečekejte ale o odlišný uživatelský zážitek oproti aplikaci od Applu nebo Googlu. Sama jablečná společnost si totiž stanovila pravidla, která se týkají i designu.

Jak je vidět na obrázcích obrazovek výše, vzhled je velmi podobný ostatním aplikacím. V tomto případě jsou ale k dispozici o něco přesnější informace o aktuální dopravní situaci. Hlavní výhodou je právě možnost volby navigačního systému v autech s podporou CarPlay. Uživatel si může vybrat mezi službami Waze od Googlu, Google Mapy a Apple Mapy.

Pokud vás zajímá, jak například fungují Google Mapy, podívejte se na video níže. Podobný uživatelský zážitek byste měli mít i v případě služby Waze.

logo-app Waze Navigation & Live Traffic Developer Zdarma iOS

Zdroj: 9to5mac.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Lucie Vránová

22. 10. 2018, 14:03

Dobrý den
tu http://www.tonystore.cz/Nejlepsi-operacni-systemy-u-2din-autoradii jsem narazil na system WinCE
jak je to s jeho kompatibilitou s telefony? A waze?
dekuji

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim