reklama

Youtube testuje nové gesto u svých aplikací pro smartphony

Youtube testuje nové gesto u svých aplikací pro smartphony
2018-08-01T08:39:59+02:00
• 1. 8. 2018

V tomto týdnu jsme se dočkali významné novinky v podobě tmavého režimu pro Android. Uživatelé iOS zařízení mají tento vzhled již nějakou dobu. Jak se zdá, připravuje se další funkce, která by mohla zlepšit procházení videí.

Nové gesto pro procházení

Aplikace Youtube disponuje jen několika gesty. Můžete například zmenšit video a procházet obsah v aplikaci, nebo lze mazat videa ze seznamu. V tuto chvíli dochází k A/B testování nového gesta, které zrychlí přecházení mezi videi.

Do této chvíle, jste měli jen dvě možnosti, jak přejít na další nebo předchozí video. Jedna možnost se nachází přímo v ovládacích prvcích v přehrávaném videu. Druhá vyžaduje trochu posouvání obsahu, kde vás pod základními údaji čeká seznam následného obsahu, kde si můžete zvolit, na co se dále budete dívat. Nové gesto funguje velmi intuitivně a v podstatě umožňuje rychlé přeskakování.

Když se nacházíte na obrazovce videa (vertikální zobrazení), můžete se tažením prstu zprava doleva a naopak dostat na následující nebo předchozí video. Pro lepší představu se podívejte na přiloženou ukázku.

Dle dostupných informací se jedná o experimentální funkci, která prochází A/B testováním na Androidu a iOS. Můžete se tak podívat do své aplikace, jestli jste získali možnost si vyzkoušet tuto novinku.

Zdroj: 9to5google.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim