reklama

Google Wear OS je k dispozici ve verzi Developer Preview 2

Google Wear OS je k dispozici ve verzi Developer Preview 2
2018-05-10T06:44:50+02:00
• 10. 5. 2018

V březnu Google vydal první vývojářskou verzi operačního systému pro hodinky. V rámci konference Google I/O 2018 vychází Developere Preview 2, kde najdeme několik novinek, ale ne všechny jsou určeny jen pro Wear OS založeném na Androidu P.

Google I/O 2018 – asistent v Česku a spousta dalších novinek

Wear OS Developer Preview 2

Do této vývojářské verze Google implementoval nový režim pro úsporu energie. Po jeho aktivování dojde v první řadě k přepnutí na ciferník, který bude spotřebovávat méně energie. U hodinek s OLED displeji lze očekávat černý vzhled, aby byla úspora výraznější. Taktéž bude na hodinkách indikace, že jsou v režimu minimální spotřeby. Samozřejmě dojde k omezení aplikací a periferií.

Qualcomm konečně chystá nový procesor pro hodinky

Druhá novinka se netýká přímo vývojářské verze, jelikož bude součástí Wear 2.0, takže ji mohou očekávat ti, co mají tuto verzi, byť nedostanou aktualizaci na Android P. Konkrétně se jedná o podporu Actions on Google, díky čemuž lze docílit částečné automatizace v rámci mnoha činností. Bude jen záležet na vývojářích, jak využijí tuto funkcionalitu ve svých aplikacích.

Wear OS Developer Preview 2

Google také vyslyšel stížnosti a upravil některé změny, které byly dostupné v předchozí verzi Developer Preview. Například WiFi nebude deaktivována, pokud je vypnuté Bluetooth. Taktéž došlo k úpravě omezení aplikací běžících na pozadí, kde Google reflektuje požadavky tvůrců fitness aplikací, které mají za cíl neustále sledování aktivit uživatele.

Wear OS Developer Preview 2 je k dispozici pro hodinky Huawei Watch 2 a Huawei Watch 2 Classic. Novou verzi můžete stahovat ze stránek Googlu.

Zdroje: android-developers.googleblog.com, droid-life.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim