Android P vychází pro Wear OS jako Developer Preview

Android P vychází pro Wear OS jako Developer Preview
2018-03-28T20:38:01+02:00
• 28. 3. 2018

Zdroj: Google

Android P byl uveden před nějakou dobou jako Developer Preview, což znamená, že je určen zejména pro vývojáře, aby připravili své aplikace. Nyní jsme se z ničeho nic dočkali Developer Preview pro Wear OS (nové označení Android Wear).

Google představuje Android P

Verze pro smartphony je v tuto chvíli dostupná pro omezený počet zařízení, ale varianta pro hodinky podporuje v tuto chvíli jen Huawei Watch 2 a Huawei Watch 2 Classic. Majitelé ostatních modelů si budou muset počkat, až bude k dispozici finální verze. Samozřejmě je otázkou, pro které modely budou podporovány.

Novinky v Androidu P pro Wear OS

První vývojářská verze obsahuje několik oficiálních změn, ale je docela možné, že se podaří objevit další drobné změny, jako jsme se dočkali u Androidu P pro smartphony. V první řadě nová verze přináší plnou podporu tmavého režimu, který je v tuto chvíli dostupný jen pro několik modelů se současnou verzí systému.

Google také omezil možnost běhu aplikací na pozadí, pakliže nejsou hodinky na nabíječce. Je zde několik výjimek, mezi které zapadají například ciferníky. Dále u hodinek dojde k automatickému vypnutí všech bezdrátových technologií, pakliže nejsou aktuálně nošeny na ruce. Poslední oficiální novinka se týká WiFi, které se automaticky vypne, když hodinky nejsou připojeny k jinému zařízení skrze Bluetooth.

Je evidentní, že se Google zaměřil u nové verze na spotřebu energie, čemuž odpovídá i tmavý režim, který nejvíc ocení majitelé hodinek s OLED displeji. Bohužel nevíme, kdy dojde k vydání stabilní verze. Pokud chcete novinku vyzkoušet a jste ochotni přejít nedokonalosti vývojářské verze, navštivte stránky Googlu pro další instrukce.

Zdroje: droid-life.com, 9to5google.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat