reklama

Apple vypustil iOS 11.4 beta 3 pro vývojáře

Apple vypustil iOS 11.4 beta 3 pro vývojáře
2018-05-01T19:25:29+01:00
• 1. 5. 2018

Společnost Apple počínaje dnešním dnem (1. května 2018) nasazuje již třetí beta verzi nového operačního systému iOS 11.4. Aktualizace je prozatím k dispozici registrovaným vývojářům. Třetí beta verze byla zveřejněna přesně dva týdny po vydání druhé bety iOS 11.4 a měsíc po zveřejnění finálního iOS 11.3.

Jednalo se o aktualizaci, která přinesla širokou škálu nových funkcí, jako je Battery Health pro sledování aktuálního stavu baterie vašeho iPhonu, tzv. Business Chat v aplikaci Zprávy, ARKit 1.5 s vylepšenou realitou, nové Animoji pro iPhone X, Health Records a mnoho dalšího. Navíc se očekávalo, že se bude jednat o poslední aktualizaci před WWDC 2018, kde bude představena zbrusu nová verze iOS 12.

Následně jsme vás informovali o tom, že společnost Apple oficiálně prohlásila, že se dočkáme ještě jedné a poslední aktualizace v podobě iOS 11.4. V tomto případě bychom se měli dočkat hned několika novinek. iOS 11.4 bude již skutečně poslední aktualizací iOS 11, neboť v létě bude představena verze iOS 12.

iOS 11.4 beta 3 a hlavní novinky

Registrovaní vývojáři si mohou třetí beta verzi iOS 11.4 samozřejmě stáhnout, a to buď z Apple Developer Center, anebo jako OTA (over-the-air) aktualizaci. Již nyní známe první novinky v iOS 11.4 beta 3. 

Nová aktualizace přináší ClassKit sloužící pro vzdělávací instituce. Tato část operačního systému byla představena na události v Chicagu, a to 27. března tohoto roku. Mezi další novinky patří samozřejmě funkce, které byly původně odstraněny v beta verzích iOS 11.3. Nyní je tedy k dispozici Messages on iCloud a jejich synchronizace mezi dalšími zařízeními. 

K dispozici je také podpora AirPlay 2, přičemž Apple TV je opět k dispozici v domácí aplikaci. S touto funkcí lze zvukový obsah přehrávat ve vícero místnostech, tedy produktech samozřejmě. V HomePodu se navíc našla podpora stereo zvuku, bohužel však aktuálně není k dispozici. 

iPhone X má s tapetami utrum

Apple si také pro své uživatele připravil nové tapety, které budou dostupné pouze modelům iPhone 8 a iPhone 8 Plus (PRODUCT)RED. Tímto se omlouváme majitelům iPhone X. Vylepšení stability a bezpečnosti operačního systému je pak samozřejmostí. Mimo jiné je podle prvních informací třetí beta verze o něco málo rychlejší, než předchozí iOS 11.4 beta 2.

Nejnovější instalační balíček vám zabere přesně 231,5 MB, tedy pokud se jej chystáte stáhnout na aktuální vlajkovou loď iPhone X.

Zdroje: macrumors.com, 9to5mac.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim