reklama

Vyhlížíme iOS 11.4, na jaké novinky se můžeme těšit?

Vyhlížíme iOS 11.4, na jaké novinky se můžeme těšit?
2018-04-01T15:47:54+01:00
• 1. 4. 2018

Konečně jsme se dočkali nového operačního systému iOS 11.3. Ten byl původně dostupný pouze pro nové iPady 6. generace, ovšem ve stejném dnu jej Apple zpřístupnil také pro ostatní zařízení. Očekávalo se, že se bude jednat o poslední aktualizaci před WWDC 2018, kde bude představena zbrusu nová verze iOS 12. 

Společnost Apple však oficiálně potvrdila, že si pro své uživatele připraví minimálně ještě jednu aktualizaci v podobě iOS 11.4.

Pokud nás historie neklame, čtyř aktualizací jednoho iOS softwaru jsme se naposledy dočkali u verze iOS 8, tedy v letech 2014/2015. Apple následně představil Apple Music pro iOS, což bylo poměrně velké a zásadní oznámení. Z toho vyplývá, že i v tomto případě bychom se mohli dočkat velkých novinek. iOS 11.4 bude již poslední aktualizací iOS 11, neboť v létě bude představena verze iOS 12.

Apple také prohlásil, že radikálně změní své plány a letos se bude soustředit hlavně na zlepšení stability a opravy chyb. Nalijme si sklenku vína a přiznejme si – tohle od Applu chceme už roky. Zdá se, že konečně upustí od vydávání nových a nedodělaných funkcí. 

Nicméně, nyní je řeč o iOS 11.4. Nebudeme zbytečně zabrušovat do dosud nepředstaveného iOS 12. Jaké změny a novinky nás tedy čekají v nové a poslední aktualizaci iOS 11?

iOS 11.4 – oficiálně představený ClassKit

Apple na svém vývojářském portálu oficiálně potvrdil přítomnost ClassKit. Oznámení proběhlo v rámci události Apple March Education. 

ClassKit bude k dispozici v rámci nové aktualizace iOS 11.4. Pracuje s výkonnou a novou iPadovou aplikací pod názvem Schoolwork, která má za úkol pomáhat učitelům a studentům vypracovávat úkoly a dělat studijní pokroky. ClassKit samotným učitelům pomůže snadno objevovat specifické učební aktivity, a to v rámci jedné aplikace. 

Očekávaný AirPlay 2

Díky AirPlay 2 budeme moci bezdrátově streamovat zvuk z iPhonu nebo iPadu na více zařízení najednou. V praxi to znamená, že můžete mít dva HomePody, které společně nabídnou zvuk pro plnohodnotný a dokonalý zážitek z poslechu hudby. Pokud budete chtít, můžete mít HomePod současně připojen s Apple TV.

Velkou zajímavostí je, že AirPlay 2 byl k dispozici k vyzkoušení v systémech iOS 11.3 beta 1 a beta 2, inženýři Applu však nedokázali tuto funkci dokončit včas. Proto byla funkce ze systému odebrána. 

Očekávané Messages on iCloud

Nová verze pak nakonec přinese také „Messages on iCloud“ neboli zprávy uložené na iCloudu. Tato funkce byla představena již spolu s iOS 11 vloni v červnu. Bohužel ji ale Apple nestihl do aktuální verze dodat. Díky této funkcionalitě se budou všechny zprávy (SMS a iMessage) ukládat na iCloudu a to včetně příloh. Zároveň při smazání jedné zprávy dojde ke smazání této zprávy na všech vašich zařízeních.

iOS 11.4 a datum vydání

Očekává se, že společnost Apple začne již v blízké době zveřejňovat beta verze softwaru iOS 11.4, zatímco konečná veřejná verze bude k dispozici za několik měsíců. Prozatím nebylo stanoveno žádné oficiální datum vydání. Nepřekvapilo by nás, kdyby Apple aktualizaci zveřejnil těsně před vývojářské konferenci WWDC 2018, která proběhne 4. června. 

Zdroj: phonearena.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim