reklama

Instagram nově podporuje Spotify, AR a video chat

Instagram nově podporuje Spotify, AR a video chat
2018-05-01T20:36:28+01:00
• 1. 5. 2018

Společnost Facebook se opět snaží přijít na to, jak by mohly být její příběhy (Stories) zajímavější než u konkurenčního Snapchatu. Dopomoci tomu mají aplikace třetích stran, přesněji Spotify, SoundCloud a GoPro. Uživatel bude moci vytvářet příběhy právě z těchto aplikací, nebude potřeba pořizovat první snímek obrazovky.

Pomocí jednoho tlačítka budou moci uživatelé sdílet fotografie, videa z playlistu, jednotlivé skladby nebo mini-filmy, a to v rámci platformy Facebook a Instagram Stories. Aplikace GoPro aktuálně umožňuje upravovat filmy v rámci Facebook aplikací, zatímco pomocí Spotify a SoundCloud můžete sdílet svou oblíbenou skladbu.

CPO společnosti Facebook, Chris Cox, tuto novou funkci oznámil na konferenci F8, kde navíc prohlásil, že je „nadšen z toho, jak se k novince vývojáři staví a vytváří skvělé možnosti“. Mezi další partnery patří také Meitu, Musical, Saavn a další. Nová platforma je sice dostupná všem vývojářům, ovšem pouze schválení partneři (viz. výše) mohou funkci zprostředkovat, aspoň v tuto chvíli.

Instagram s podporou AR a další

Další velká změna se týká sociální sítě Instagram. Ta se nově dočká podpory video chatu. Funkce byla vytvořena hlavně na základě toho, že uživatelé využívali živé přenosy pro vzájemnou komunikaci, nikoliv pro širokou veřejnost.

To však není vše, čeho se Instagram dočká. Podle slov Marka Zuckerberga bude nyní kategorie Prozkoumat „mnohem více zaměřena na věci, které uživatele skutečně zajímají“. Sociální síť se mimo jiné dočkala nového filtru, který má uživatele ochránit před šikanováním v komentářích.

Kromě automatického filtrování bude nyní Instagram dostávat také upozornění, a to pouze v případě, pokud jsou s daným účtem opakované problémy. Instagram navíc bude podporovat AR (rozšířená realita) funkce. 

Novinky budou dostupné v dohledné době. Zřejmě si budeme muset počkat i několik týdnů.

Zdroje: techcrunch.com, techcrunch.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim