reklama

Xiaomi Redmi S2 dává o sobě vědět aktualizováno

Xiaomi Redmi S2 dává o sobě vědět [aktualizováno]
2018-04-22T10:05:05+02:00
• 22. 4. 2018

Aktualizováno 22. 4.

Web XDA Developers první zveřejnil informace o chystané novince Xiaomi Redmi S2 a nyní zřejmě tento model objevili v rámci čínského certifikačního úřadu TENAA. Mobil je v databázi veden pod označením M1803E6E, což odpovídá původní informaci. Nejenže se dozvídáme, jak novinka vypadá, ale díky tomu máme k dispozici další informace.

Konkrétně mají být k dispozici tři varianty lišící se velikostí operační paměti a úložištěm – 2GB RAM + 16GB, 3GB RAM + 32GB a 4GB RAM + 64GB. Také se potvrzuje, že displej nabídne HD+ rozlišení a bude se jednat o 6palcový zobrazovací panel. V případě procesoru došlo na změnu, novinka by měla obsahovat Snapdragon 625, ale nevylučuje se použití i  Snapdragonu 636.

Nyní si musíme počkat, kdy dojde k představení. Prvně se tedy mají dočkat asijské země a až poté zřejmě dojde na uvedení na jiné trhy.

Původní článek 20. 4.

Xiaomi má velmi široké portfólio smartphpnů a v podstatě se najde model pro každého zájemce. Dokonce se nabízí i mobil s čistým Androidem. Zjevně ale není v nabídce dostatečné množství variací, jelikož se chystá další novinka, která ponese název Redmi S2.

Xiaomi Redmi S2

Od smartphonu Redmi S2 nebudeme moci čekat mnoho. Mělo by se jednat o mobil s nejnutnější výbavou, která by měla postačovat průměrnému nenáročnému uživateli. Spekuluje se například o HD rozlišení, ale nevíme, jaká úhlopříčka bude k dispozici. Velikost operační paměti budou 2 GB a úložiště poskytne pouze 16 GB, takže se dá počítat s podporou paměťové microSD karty.

Prozatím byste asi novinku hodnotili záporně, ale ostatní specifikace již mohou být na dobré úrovni. Například o výkon se bude starat Snapdragon 636. Za zádech se bude nacházet duální foťák s 12 a 5 MPx a přední strana ponese 5MPx kamerku. K dispozici má být například elektronická stabilizace obrazu při natáčení videí. Co se týče energie, má mobil obsahovat akumulátor s hodnotou 3080 mAh.

Údajně dojde k představení již 25. dubna v Indii, přičemž mobil se dostane také na trh v Číně. Zatím nevíme, kdy a jestli vůbec bude uveden na další trhy. Při dobře nastavené ceně by se mohlo jednat o nový bestseller.

Zdroje: gsmarena.com, xda-developers.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim