reklama

Nokia (HMD) a ZEISS opět spojují síly

Nokia (HMD) a ZEISS opět spojují síly
2017-07-07T06:40:23+01:00
• 7. 7. 2017

Značka mobilů Nokia si letos prožívá vzkříšení, přičemž zatím stále čekáme na vyšší modelové řady. Nejvíce kladných ohlasů získal v zahraničních recenzích smartphone Nokia 6, který zapadá do střední třídy. V dohledné době bychom se měli dočkat novinek jako Nokia 7, 8 a Nokia 9. Už u nich by se mohla objevit optika od společnosti ZEISS.

„Spolupráce HMD Global se společností ZEISS na chytrých telefonech Nokia znovu vylepší komplexní zážitek z obrazové kvality založený na vynikající kvalitě a inovaci. Naše partnerství je vybudováno na pevných základech. Společně se těšíme na strhující cestu do budoucnosti sofistikovaných obrazových technologií pro mobilní telefony.“, Dr. Matthias Metz, člen výkonné rady ZEISS Group

Nebude to poprvé, co na Nokiích najdeme vylepšené foťáky firmou ZEISS. Ještě za dob Lumií bylo běžné, že se na mobilech objevoval text Carl Zeiss, a to i v případě levnějších modelů jako Lumia 640. Když značka Nokia přešla pod křídla společnosti HMD, spolupráce již přestala existovat. Muselo dojít k nové dohodě. Té jsme se nyní dočkali a opět je nám slibováno, že nastaví nový standard ve focení u mobilů.

„Spolupráce se společností ZEISS je důležitou součástí našeho závazku vždy nabízet zákazníkům tu nejlepší možnou zkušenost. Naši příznivci chtějí více než jen výborný fotoaparát ve svém chytrém telefonu. Chtějí kompletní zážitek vyplývající z obrazové kvality, který standardy jen nenastavuje, ale kompletně je redefinuje.“, Arto Nummela, CEO, HMD Global

Konkrétně se máme dočkat prvního výskytu Carl Zeiss u mobilu s duálním foťákem. Očekávání jsou velká, jelikož spolupráce původní Nokie a Zeiss přinášela ovoce a mobily patřily k tehdejším špičce ve focení. Uvidíme, čím nás nakonec překvapí a jestli novinky nabídnou lepší fotografické schopností než HTC U11 či Galaxy S8.

Zdroje: thenextweb.com, gsmarena.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim