reklama

Výrobce fitness náramků Jawbone končí

Výrobce fitness náramků Jawbone končí
2017-07-07T07:40:19+01:00
• 7. 7. 2017

O společnosti Jawbone v souvislosti s novými produkty jsme naposledy slyšeli před dvěma lety, přičemž minulý rok se objevila zpráva, že se tato firma nachází v potížích. Moc ji neprospěl ani soudní spor s FitBit ohledně patentů – Jawbone proces prohrálo. Od té doby ji konkurence doslova drtila, což vyústilo v tomto roce.

Dle informací zahraničních webů se Jawbone nachází v tuto chvíli v likvidaci. Jádro společnosti se v podstatě rozděluje na dvě společnosti. Část zaměstnanců se připojuje do nově vzniklé firmy, která bude poskytovat podporu k dosavadním produktům do doby, než dojde k úplnému zániku Jawbone.

Druhá společnost se jmenuje Jawbone Health Hub a povede ji původní spoluzakladatel Jawbone, Hosain Rahman. Jak již název napovídá, firma bude vytvářet zdravotní zařízení a s tím spojené služby. Pravděpodobně se tak dočkáme nejrůznějších senzorů, příslušenství a wearables monitorujících vitální funkce.

Zástupci Jawbone zatím odmítli komentovat současnou situaci a ani neposkytli náznaky ohledně budoucích plánů. Nevíme, jestli se produkty od nově vzniklé firmy dostanou mezi běžné uživatele nebo budou zaměřeny na profesionální využití.

Zdroj: theverge.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim