reklama

Nokia 7 a 8 zamíří do vyšší střední třídy

Nokia 7 a 8 zamíří do vyšší střední třídy
2017-03-15T06:47:20+01:00
• 15. 3. 2017

Značka Nokia si pod vedením společnosti HMD odbyla svůj návrat na začátku roku modelem Nokia 6. Následně byly uvedeny smartphony Nokia 3 a Nokia 5 na veletrhu MWC v Barceloně. Nedávno se objevily spekulace kolem top modelu, jehož název zřejmě bude Nokia 9. Pakliže se na tuto sérii podíváme z logického pohledu, chybí nám zde smartphony Nokia 4, 7 a 8. Nyní se dozvídáme nějaké informace o dvou z nich.

Nokia 6

Existenci prototypů Nokia 7 a Nokia 8 potvrzuje zdroj obeznámený se situací ve společnosti HMD. Co se týče specifikací, testují se oba kousky s nepředstaveným procesorem Snapdragon 660, který přesahuje hranici 100 000 bodů v benchmarku AnTuTu.

Modely 7 a 8 budou disponovat rozdílnými úhlopříčkami displejů, přičemž rozlišení bude Full HD (1920 x 1200 pixelů) a Quad HD (2560 x 1440 pixelů). Větší rozlišení bude patřit pravděpodobně Nokii 8, která by mimo jiné mohla disponovat optikou od Carl Zeiss. Jednalo by se tak o návrat spojení, na které jsme byli zvyklý u původních Lumií se systémem od Microsoftu.

Kromě těchto kusých informací se také dozvídáme, že nové Nokie nabídnou kovové tělo a rychlo nabíjení od Qualcommu. Čtečka otisků prstů by měla být umístěna na zádech zařízení.

Zatím prochází Nokie 7 a 8 testováním, přičemž ještě nemají ani kódová označení. Možná se tak dočkáme dalšího rozšíření a doplnění portfólia během druhé poloviny tohoto roku. Je pravděpodobné, že dojde k představení už na veletrhu IFA v Berlíně.

Zdroj: phonearena.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim