reklama

Vertu má dalšího nového majitele

Vertu má dalšího nového majitele
2017-03-14T07:00:56+01:00
• 14. 3. 2017

Značka Vertu je na trhu mobilních telefonů od konce devadesátých let minulého století. Původním majitelem byla Nokia, ale ta vzhledem ke svým tehdejším existenčním problémům byla nucena prodat tuto divizi zaměřující se na velmi drahé a luxusní mobily. První prodej se odehrál v roce 2012 a cena se vyšplhala na 200 miliónů eur.

Po tomto obchodě Vertu patřilo soukromé skupině EQT VI, která zároveň odstartovala éru luxusních smartphonů s Androidem. Před 18 měsíci došlo k nenápadnému prodeji jiné skupině, která si říká Godin Holdings. Nyní dochází k další změně, přičemž cena značně klesla, což naznačuje snižující se potenciál mobilů Vertu.

Novým majitelem je turecký milionář Hakan Uzan, jehož bratr v současnosti hledá azyl ve Francii, jelikož je politickým oponentem tamějšího prezidenta. Hakan si koupil Vertu za 60 miliónů eur. Kromě toho chce investovat do této značky a více využít potenciál luxusních smartphonů.

Bude nyní záležet, jestli nový majitel bude moci nastavit úspěšnou strategii legendární společnosti. Zejména mobilům, které si může pořídit jen zlomek zákazníků.

Zdroj: gsmarena.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim