reklama

Vertu odtrženo od Nokie a přejde k Androidu?

Vertu odtrženo od Nokie a přejde k Androidu?
2012-10-14T14:31:09+01:00
• 14. 10. 2012

Vertu je poněkud zvláštní společnost, která ještě nedávno spadala pod finského výrobce Nokia. Pokud jste se nikdy osobně nesetkali s mobilem nesoucím logo Vertu, tak se ani nedivte. Nejedná se totiž o levná zařízení. Většinou jsou vyráběna ručně, za použití velmi drahých materiálů.

Základem každého mobilu byl hardware od Nokie, a tak  jsme se v poslední době většinou nemohli setkat s nějak moderním zařízením, jelikož se převážně používaly Symbiany. Nyní je všechno jinak, jelikož tuto luxusní divizi Nokia prodala investiční skupině, která má poněkud jiné plány. Celý obchod se odhaduje na 200 miliónů Eur. Do pozice CEO se dostal Anssi Vanjoki, který pracoval pro Nokii dlouhá léta a v roce 2010 z ní odešel. Na jeho bedrech nyní bude úspěch, nebo neúspěch nového Vertu.

Zřejmě se brzy setkáme s Vertu smartphony, které budou obsahovat systém Android. Takže se mnohým může splnit sen o mobilu „od Nokie“ s Androidem. Zatím se nejedná o potvrzenou informaci a my se musíme ptát, jestli nadcházející smartphony budou pokračovat v luxusním duchu. Pokud ano, tak se může jednat o celkem nebezpečný byznys. Dnes již existuje spousta firem, které z vašeho smartphonu dokáže udělat sběratelský kousek. Uslyšíme o Vertu ještě někdy?

Zdroj: androidauthority.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim