Chromebooky se zřejmě dočkají možnosti vývoje aplikací

Chromebooky se zřejmě dočkají možnosti vývoje aplikací
2017-03-30T07:54:39+02:00
• 30. 3. 2017
1

Google má ve svém portfóliu také operační systém Chrome OS, který je taktéž založen na Linuxu. Ještě nedávno se dal Chrome OS považovat jen za trochu vylepšený prohlížeč, ale díky získané podpoře Android aplikací se jeho využitelnost značně rozšířila.

Původně jsme se již v roce 2014 dočkali oznámení, že budeme moci spouštět Android aplikace v Chromeboocích, ale trvalo dva roky, než se to stalo skutečností. Již před nějakou dobou se začalo spekulovat o možnosti i vývoje aplikací v Chrome OS, ale zatím jsme neviděli ani jeden náznak.

Naštěstí se objevily náznaky, že se v současnosti pracuje na verzi Android Studia pro Chrome OS. Dalo by se říci, že se jedná o první krůčky, které možná povedou k rozšíření možností vývoje.

Zatím nelze říci, kdybychom se mohlo dočkat první beta verze. Bohužel jsou zde další úskalí, která jsou spojena se současnými Chromebooky. Ty nenabízí zpravidla nikterak úchvatné specifikace. Ve většině případů disponují slabšími procesory, průměrnou velikostí paměti RAM, přičemž ani samotné úložiště nenabízí dost prostoru.

Pakliže by se Google rozhodl vydat Android Studio pro Chrome OS, musely by se specifikace razantně změnit k lepšímu. Kromě vývoje je nutné počítat totiž s nutnou virtualizací, prostorem pro zdrojové soubory a podobně. Zatím se tedy jedná o běh na dlouhou trať.

Zdroj: androidpolice.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Matěj Černý

30. 3. 2017, 17:53

Virtualizací čeho přesně? Měl jsem za to, že hlavní výhoda vývoje Android aplikací na Chrome OS by byla právě absence nutnosti vizualizace/emulace…

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 2
PanzerGlass S24 MP Mraz 1

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat