reklama

Chrome OS – dočkáme se podpory vývoje Android aplikací?

Chrome OS – dočkáme se podpory vývoje Android aplikací?
2015-01-27T07:40:42+02:00
• 27. 1. 2015

Pokud v dnešní době uvažujete o vývoji aplikací pro Android, musíte použít počítač se systémem Windows, Mac OS či linuxovou distribuci. Jestliže byste chtěli flashnout svůj smartphone nebo tablet s Androidem, sáhnete po stejném vybavením. Bohužel tyto možnosti nejsou dostupné pro běžný operační systém od Googlu, kterým je Chrome OS.

android-apps-on-a-chromebook-100444160-large

Prozatím se jevil jen jako nástroj pro běžné uživatele, kteří se neorientují až tak na vývoj. To by se v budoucnu mohlo změnit, čemuž napovídá jedna chyba na stránkách code.google.com. U ní se změnil status na „Install adb and fastboot on ChromeOS images“.

Právě komponenty ADB (Android Debug Bridge) a fastboot potřebujete, pokud chcete dělat nějaké operace s androidím zařízením. Ve výsledku to jednak znamená, že pro rootování, flashování a jiné pokročilejší uživatelské operace postačí Chromebook či jiné zařízení s Chrome OS. Navíc se zde otevírá možnost budoucího vývoje aplikací pro Android.

Google zřejmě plánuje posunout možnosti Chrome OS i do úrovně vývoje aplikací. Na druhou stranu již nyní existují řešení třetích stran, která umožňují využití ADB Shell na tomto systému.

Zatím není jasně dáno, kdybychom se mohli dočkat rozšíření možností u Chrome OS. Je možné, že se Google pochlubí na další vývojářské konferenci Google I/O. Otevřela by se nová kapitola pro nadějný systém.

Zdroj: omgchrome.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat