reklama

Android aplikace lze nově spustit i na Chrome OS

Android aplikace lze nově spustit i na Chrome OS
2014-06-25T20:11:37+02:00
• 25. 6. 2014
1

Na právě probíhající konferenci Google I/O jsme se dočkali také jednoho zásadního oznámení ohledně Chromebooků. Zásadní je především tím, že tyto počítače s Chrome OS nyní umožňují spouštět jakékoliv aplikace z mobilního systému Android.

DSC_3926 DSC_3932

Na keynote nám byly ukázány tři aplikace – Evernote, Vine a Flipboard – na Chromebooku Pixel. Ten mimochodem disponuje dotykovým displejem, čímž je ovládání aplikací ještě jednoduší. Jinak probíhá standardně přes myš. Aplikace běhaly bez sebemenšího problému a dokonce aplikace Vine dokázala využít i přední webkameru notebooku. Jak bude probíhat instalace těchto aplikací, nebylo řečeno.

Mimo to bude Chrome OS s Androidem více propojen. Pokud vám bude někdo volat, přijde vám SMS nebo bude váš telefon vybitý, počítač vás o tom bude notifikací v dolním rohu informovat.

DSC_3910 DSC_3935

Aby Google nemusel portovat Android na počítače, tak jej ve své podstatě integroval do svého existujícího operačního systému Chrome OS. Ten je dnes tedy tak trochu jako Android pro počítače.

Zdroje: engadget.com, live.theverge.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Miroslav Růžička

Redaktor a moderátor na našem YouTube kanálu a nadšenec do moderních technologií, který na našem webu působí již od roku 2013. Mobilní telefony ho ale zajímají již od dětství.

Komentáře

Jan Pittner

26. 6. 2014, 13:50

a to bude nějaká aktualizace?

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat