Nová verze Google Glass nabídne větší displej a procesor od Intelu

Nová verze Google Glass nabídne větší displej a procesor od Intelu
2015-07-10T07:50:59+02:00
• 10. 7. 2015

Mnozí si jistě v minulých měsících mysleli, že Google práce na chytrých brýlích zastavil a my se tak tohoto zařízení již nikdy nedočkáme. Společnost však přesunula vývoj Google Glass z laboratoří Google X do vlastní divize. A na nové verzi se tvrdě pracuje. S novými informacemi přišel server 9to5google.

google-glasses-280612

Nová verze chytrých brýlí ponese označení Enterprise Edition. Chytré brýle budou poháněny procesorem od Intelu. Tím se nám tak potvrzují zprávy ze začátku prosince loňského roku. Mělo by se jednat o procesor Intel Atom. Bohužel zatím nemáme informace o tom, který konkrétní model budou brýle obsahovat. Je nicméně samozřejmostí, že procesor bude mnohem výkonnější než u stávající verze Google Glass (pozn. současná verze nese označení Explorer Edition). Odhaduje se, že výkonem by procesor od Intelu mohl konkurovat nejvýkonnějším modelům chytrých hodinek s operačním systémem Android Wear.

Druhá novinka se váže k displeji, kterým jsou chytré brýle vybaveny. Brýle z Enterprise Edition by měly být vybaveny větší obrazovkou. Není potvrzeno, zda větší displej bude znamenat i vyšší rozlišení, nebo zda se Google rozhodne pro zachování rozlišení stávajícího. Z dostupných informací lze zatím pouze zveřejnit to, že displej bude „lepší“ než u předchozí verze. Od většího displeje si inženýři v Googlu slibují především pohodlnější ovládání celého uživatelského prostředí Google Glass. Majitel chytrých brýlí tak nebude muset výrazněji měnit pohled doprava či vzhůru.

glass-closeup-imported-1-0-rgb-color-2-layers-1200x675-e28093-gimp-2015-07-08-08-04-112

A samozřejmě padla zmínka také o výdrži zařízení na jedno nabití. Lepší výdrži by právě měl pomoci výkonnější a úspornější čip od Intelu. Samotná výdrž je však prozatím trochu kámen úrazu. Google chce vydat novou verzi Google Glass až tehdy, kdy zaznamená alespoň nějaké vylepšení v této oblasti. A prozatímní zprávy hovoří o tom, že se výdrž stále pohybuje okolo jednoho dne, přičemž při náročnějším využití brýle ani jeden den nevydrží.

Zajímavostí tak může být to, že se zástupci společnosti rozhodli vyvíjet i externí baterii pro chytré brýle. Zatím není jasné, jak bude tato přídavná baterie fungovat. Měla by však především posloužit těm nejnáročnějším majitelům těchto chytrých brýlí. Jistě se ale shodneme na tom, že jednodenní výdrž při aktivním zatížení je pro řadu potenciálních zákazníků minimálním předpokladem.

wearable-intelligence-2015-07-03-12-51-39

Z dalších informací pak vyplývá to, že Enterprise Edition Google Glass bude disponovat 5 GHz Wi-Fi modulem. Jedná se tak o první střípky toho, na co bychom se měli těšit. Dá se očekávat, že brzy budeme seznámeni i s dalšími úniky o nové verzi chytrých brýlí. Některé informace dokonce naznačují i to, že bychom se představení nové verze mohli dočkat již do konce tohoto roku. Zda se tyto zprávy potvrdí, se budeme muset nechat překvapit.

Zdroje: 9to5google.com, androidbeat.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Jiří Smrž

Fanoušek operačního systému Android, ale se zkušenostmi i s iOS a Windows Phone. Ve volném čase se rád věnuje sportům a sledování filmů nebo seriálů.

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 2
PanzerGlass S24 MP Mraz 1

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat