Android M Developer Preview 2 přináší vychytávky

Android M Developer Preview 2 přináší vychytávky
2015-07-10T07:48:26+02:00
• 10. 7. 2015
2

Druhá verze Developer Preview pro Android M je venku a vývojáři od Googlu si pro nás tentokrát přichystali pěkné překvapení. To spočívá v možnosti odebrání všech možných ikon ze stavového řádku. Pokud tedy chcete mít nahoře „čisto“ a vidět pouze hodiny a stav baterie, nyní můžete.

an-dp-2.l

Pro přístup k těmto možnostem, stačí si povolit možnosti pro vývojáře a dále si najít položku UI tuner. Zde už si libovolně můžete povolit/zakázat zobrazované ikonky. Nicméně je zde ještě jedna malinká funkce. Na snímku výše, si můžete všimnout, že ikona baterie má v sobě procenta. I to si můžete v nové verzi developer preview nastavit.

an-dp-2

Demo mode je opravdu novinka, kterou ocení především vývojáři nebo ti, co rádi představují různé aplikace pomocí audivizuálního obsahu. Po zapnutí tohoto režimu, se signál a baterie, ve stavovém řádku, nastaví na 100 % a čas na 5:20 – tím se asi rovnou dozvídáme, jak bude Android M označován.

Další novinka se týká pořizování snímků obrazovek. Doposud jste měli možnost skrze notifikace si zobrazit obrázek, nebo jej rovnou sdílet. Nově zde přibylo tlačítko pro vymazání.

nexus2cee_Screenshot_20150709-141709-329x585

Dále Google ukazuje, jak pracuje na samotném prostředí Androidu. Například launcher prošel změnou v zobrazování aplikací. Odstranil rychlejší výběr skrze písmena, přičemž zachoval nejpoužívanější aplikace v horní části. Samotné vyhledávání bylo graficky odděleno.

nexus2cee_2015-05-28-16.05.21-329x585 nexus2cee_Screenshot_20150709-124730-329x585

Starší vs. novější

Zajímavou novinkou je horizontální přizpůsobení hlavní obrazovky na smartphonu. Doposud jste se mohli spokojit jen s vertikálním zobrazením, ale nyní se mobil přizpůsobí.

nexus2cee_2015-07-09-20.43.26-668x376

Je vidět, že Google pracuje na nové verzi Androidu celkem razantně a nebojí se změnit designové prvky. Ještě nás čeká pár aktualizací Androidu M, než dojde k oficiálnímu uvolnění nové ostré verze. Uvidíme, jak daleko Google zajde.

Zdroje: androidpolice.com, androidpolice.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Student zabývající se tvorbou grafiky, a to jak webových stránek, webových či mobilních aplikací, tak i marketingových produktů. Ve volném čase píše články, testuje nebo recenzuje různá zařízení, která se mu připletou pod ruku. Kontaktní email - pavel.mares@dotekomanie.cz.

Komentáře

Hlavně by měli něco udělat s rychlostí UI a agresivním multitaskingem, který občas docela zbytečně ukončuje aplikace, které často uživatel používá. Na Lollipopu tím trpí jak Shield Tablet s prakticky čistým droidem, tak LG G3 s nadstavbou…launcher je neskutečně pomalý, než se zapnou základní aplikace, tak to taky trvá…o prodlevě mezi stiskem tlačítka pro aplikace na pozadí a zobrazením se raději ani nebavím, to je naprostá tragédie. LG G2 na KitKatu je mnohem rychlejší v základních úkonech než cokoliv s Lollipopem…pokud M-ko nenapraví tyto a další chyby, pak pro osobně nemá už Android ani význam.

Zdeněk Ambruz

10. 7. 2015, 12:13

vážně dojemné, jak google přidává super novinky, které některé custom rom mají už nespočet verzí…

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 2
PanzerGlass S24 MP Mraz 1

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat